banner
banner
banner

Mustafa Aydın: Öğrencinin mağduriyeti söz konusu değil!
İstanbul Aydın Üniversitesi not sisteminin değişmesi ile ilgili olarak öğrencilerin tepkisine Twitter’dan yanıt veren üniversitenin Mütevelli Heyet Başkanı Mustafa Aydın amaçlarının eğitim kalitesini artırmak olduğunu söyledi.

mustafa aydınİstanbul Aydın Üniversitesi öğrencilerinin not sisteminin değişmesine olan tepkisini Twitter’dan yanıtlamaya çalışan Mütevelli Heyet Başkanı Mustafa Aydın değişikliğin öğrencilerin yararına olduğunu savundu. Aydın, öğrencilerin mağdur edilmesinin söz konusu olmadığını ifade ederek amaçlarının kaliteli bir eğitim olduğunu vurguladı.
 

İşte Mustafa Aydın’ın twitleri

  • Değerli öğrencilerim, ölçme ve değerlendirme sistemi tamamen sizlerin eğitim kalitesini ve kişisel gelişimini arttırmak adına düzenlenmiştir.
  • Hiçbir öğrencinin haksızlığa uğraması veya madur edilmesi söz konusu değil. Lütfen Sorularınızı yetkililerle paylaşın, sizi bekliyorlar.
  • Hayata atıldığınızda rekabet edebilme gucunuzu artırmaya çalışıyoruz. Tüm çabamız her daim daha kaliteli bir eğitim almanız. Sabır gerekiyor.
  • Öğrencilerimden başka üniversitelerin de ÖLÇME DEĞERLENDİRME SİSTEMLERİNİ araştırmalarını özellikle istiyorum. Mukayese yapma imkanı olur.
  • Ölçme Değerlendirme Sistemi hakkında sorularınızı cevaplamak için hocalarınız ve yetkililerle iletişim kurun. Söylentiler sadece zarar verir
  • Sınavlarınızın tamamı açıklanmadan kulaktan duyma bilgilerle hareket etmeyelim. GEÇER NOT 70 DİYE BİR ŞEY YOK. Bu tamamen yanlış.
  • Değerli öğrencilerim, yarın üzüleceğiniz ve pişmanlık duyacağınız yaklaşım ve ifadeler size fayda değil zarar verir.
  • Yaz okulu dersleri İAÜ'nün Yaz Okulu Yönergesi esasına göre açılacak ve tüm dersler ücretsiz olacaktır.
  • İAÜ DGS, Yabancı Dil Kursları ve şimdi de 2012 Yaz Okulu ücretsiz olacaktır. Herşey sadece sizin daha kaliteli bir eğitim almanız için.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.