banner

Beyinlerimizi her yaşta geliştirmenin yolu BYJONG oyunları’dan geçiyor
“BYJONG” Bütünsel Yaşam ve Jonglörlük Oyunları ile Nöroeğitsel Gelişim programı çocukların hızlı ve kalıcı ilerlemesini sağlarken, aynı zamanda, planlama, hesaplama, uzgörü, yaratıcılık, yeni bakış açıları gibi akademik başarı sağlamada gelişmelerine üst boyutta yardımcı oluyor.

Nöroeğitsel Yetenek Geliştirme Uzmanı Serdar Güven, bu eğitim programının, beynin her iki lobunda yer alan, motor korteks isimli beyaz bölge olan “Miyelin” maddesinin arttırılması ve neokorteks isimli gri bölgelerin geliştirilmesi ile dikkat, konsantrasyon, koordinasyon, denge, motivasyon, hafıza, çözümleme, karar verme, özgüven, farkındalık, stres yönetimi, sabır, sebat, azim, vb. gibi duygu, düşünce ve davranışlarımızla ilgili hayati önem taşıyan konularda fayda sağladığını vurguluyor. Bu eğitim modelinin özellikle sanat, spor, bilim gibi zihinsel, bedensel ve duygusal yeterlilik gerektiren disiplinlerle ilgilenen çocukların hızlı ve kalıcı ilerlemesini sağlarken, aynı zamanda, planlama, hesaplama, uzgörü, yaratıcılık, yeni bakış açıları gibi akademik başarı sağlamada gelişmelerine üst boyutta yardımcı olduğunu söylüyor.

Beyindeki geliştirilen bölgelerin, çocukları kazalardan daha çok korumanın yanında, çağın getirdiği olumsuz yaşam şekillerinin getireceği bilişsel, duyuşsal ve davranışsal problemlerden uzak tuttuğunu da ifade eden Serdar Güven, 2003 yılından itibaren kolejler, bilim ve sanat merkezleri, üniversiteler, çeşitli Üstün Yetenek Geliştirme Merkezleri ve anaokullarında yalnız çocuklarla değil, rekreasyon aktiviteleri olarak anne-baba-çocuk kaliteli vakit eğitimlerinin yanı sıra hizmet içi eğitimlerde, eğitimcinin eğitimi ve Takım Motivasyon projeleri gerçekleştirdiklerini belirtiyor. Güven, “Eğitim kurumları haricinde belediyelerde, şirketlerde, özel ve kamu kurum ve kuruluşlarında, uluslararası nörobilim kongreleri, zihin, beden ve ruh sağlığı festivallerinde, eğitimde iyi örnekler projelerinde, iş dünyasıyla ilgili toplantılarında, kişisel gelişim seminerlerinde birçok proje gerçekleştirdik ve çalışmalarımıza duyulan ilgiyle yeni alanlarda devam ediyoruz” diyerek konuşmasını sürdürüyor. Daha fazlası için www.byjong.com ‘u ziyaret edebilirsiniz.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.