banner

ERA Kolejleri hakkında merak edilenler
ERA Kolejleri Kurumsal İletişim ve Marka Direktörü Filiz Kantekin, ERA Kolejleri hakkında merak edilenleri Artıeğitim ve Eğitimtercihi okurları için paylaştı

“Geleceğin dünyası, geleceğin beklentileri, geleceğin iş yaşamı ve meslek grupları bugünden tamamen farklı olacak” diyen ERA Kolejleri Kurumsal İletişim ve Marka Direktörü Filiz Kantekin, ERA Kolejleri’nde öğrencileri bu farklı geleceğe farklı alternatiflerle tam donanımlı hazırladıklarını söylüyor.

ERA Kolejleri’nin şu an kaç tane kampüsü bulunuyor?

2013 yılında Kartal ve Esenyurt Kampüsleri ile eğitim öğretime başlayan ERA Kolejleri İstanbul’da bu yıl 5 kampüsle eğitim vermeye hazırlanıyor. Yeni kampüsler Maltepe, Pendik ve Beylikdüzü lokasyonlarında yer alacak. ERA Kolejleri 5 kampüste 4+4+4 eğitim sisteminin her kademesinde ilkokul, ortaokul ve Anadolu lisesi olarak hizmet verirken mesleki eğitim almak isteyen kesime de teknik kolej bünyesindeki bölümlerle alternatif fırsatlar sunuyor.

ERA Kolejleri’nde yemekhaneden, kütüphaneye, spor salonlarından, seminer salonlarına, laboratuvarlara ve ERA Bilimsel Gelişim Merkezleri’ne gelen öğrencilerin öğrenirken eğlenmeleri, okulun içindeyken aynı zamanda da hayatın içinde olduklarını hissetmeleri hedeflenmiş; bu hedef doğrultusunda da renklerinden dizaynlarına kadar onların yaş dönemlerinin özellikleri dikkate alınarak tasarlanmış ve uygulanmıştır.

Hangi bölümlerde eğitim veriyorsunuz? Bölümlerinizden mezun olan öğrencilerin üniversiteye girişteki başarısı ve istihdamı hakkında bilgi verir misiniz?

ERA Kolejleri’nde lise eğitimi Anadolu Lisesi ve Teknik Lise olarak iki farklı alternatifle veriliyor. Her iki lise türünde de üniversiteye hazırlık programları ERA Koleji öğrencileri için özel olarak planlandı. Türkiye’nin ilk teknik kolejinde sağlık ve bilişim alanı bölümleri içeren eğitim imkanlarında öğrenciler meslek sahibi olurken üniversite ideallerinden de kopmadan temel dersleri de görmeye devam ediyorlar. 7. ve 8. sınıfta öğrenci ile ilgi ve yetenekleri doğrultusunda öğrencilere çeşitli alternatifler sunulmaktadır. Anadolu Lisesi’nde de öğrenciler temel derslerin yanında yoğun bir yabancı dil programı ve sosyal derslerle üniversiteye hazırlanırken kişisel gelişimlerini de tamamlıyorlar. Teknik lisede mesleklerini uluslararası alanda da yapabilecekleri sertifika programlarına katılmaları için imkanlar sağlanıyor.

İlkokul ve ortaokul öğrencileri de temel müfredat derslerinin yanında, kişisel gelişimlerini akademik gelişimlerinin paralelinde yürütebiliyorlar. Temel sanat ve sosyal etkinlik programları ile sorumluluk, toplumsal değerler programları öğrencilerin etkili iletişim kuran, hayal gücü yüksek, girişimci, teknoloji okuryazarı, analitik ve uyum becerisi yüksek seviyede öğrenciler olmaları yönünde planlanmıştır. Öğrencilerin, 21. yüzyılda birer dünya vatandaşı olarak donanımları en yüksek seviyede mezun olmaları sağlanır. İlkokul 1. sınıftan itibaren, Z kuşağı olarak bilinen bu kuşağın özellikleri ERA Bilimsel Gelişim Merkezi tarafından incelenerek, gerek eğitim modellerinin oluşturulmasında, gerek eğitimin uygulanma şeklinin belirlenmesinde gerekse öğretmen ve personel kadrolarının eğitimlerinde temel alınmıştır.

EĞİTİMDE İNOVASYON ÇAĞINI GETİRİYORUZ

ERA Kolejleri’nde öğrencilere nasıl bir eğitim veriliyor? Dersler nasıl işleniyor?

ERA Kolejleri’nde eğitim temel olarak öğrencilerin hayata atıldıklarında ihtiyaç duyacakları 21. yüzyıl becerilerini kazandırmayı hedefleyen, geleceğe dönük bir eğitim sistemi olarak planlandı. Çünkü bugünün çocukları, bugünün dünyasına değil geleceğin dünyasına hazırlanıyorlar. Geleceğin dünyası, geleceğin beklentileri, geleceğin iş yaşamı ve meslek grupları bugünden tamamen farklı olacak. Biz ERA Kolejleri’nde öğrencileri bu farklı geleceğe farklı alternatiflerle tam donanımlı hazırlıyoruz.

ERA Kolejleri olarak Eğitimde İnovasyon Çağı’nı getiriyoruz. Gelecek odaklı inovatif 4x5 Eğitim Sistemimiz 4 yıllık her kademede 5’li gelişimini desteklediğimiz; Sürdürülebilir Etkinlikler ve Toplumsal Değerler, 21. yüzyıl Becerileri, Global Farkındalık Eğitimi, Genç Liderlik Eğitimi, Temel Sanat ve Sosyal Değerler programları çerçevesinde ilkokuldan üniversiteye kadar olan süreç birey merkezli olarak sistemleştirilmiştir. 21. yüzyıla hazırladığımız öğrencilerimizin yaş ve gelişim basamaklarına göre eğitim sistemimizde kullandığımız argümanlarımız mevcut. İlkokulda öğrencilerimizin gelişim raporlarını okula geldiklerinde uluslararası geçerliliği kanıtlanan psikolojik ve akademik testlerle raporluyor ve yıl boyunca takip ediyoruz. Geliştirilmesi gereken yönleri belirledikten sonra bireysel programlar hazırlıyoruz.

ERA Kolejleri’nde dersler, klasik öğretimden farklı olarak, işbirlikçi yöntemle öğrencilerin katılımını yükseltecek ve grup çalışmalarına elverişli olacak şekilde işleniyor https://indipill.com/. Öğrencilerin aktif olduğu, yaşamla iç içe geçen uygulamaların yer aldığı, uygulamalı yöntemler ön planda. Ayrıca tüm dünyada onlarca ülkede kullanılan program Fast For Word ile de İngilizce’yi konuşacak düzeyde öğretmeyi hedefliyoruz. Öğrencilerin İngilizce eğitimleri gramerin ötesine geçerek dinleme ve konuşma becerilerinin de geliştirildiği bu programla destekleniyor.

Öğrencilerinize TEOG ve LYS Destek Eğitimi veriyorsunuz. Bu eğitimler hakkında bilgi verir misiniz? ERA Kolejleri’nde ortaokul ve lise öğrencilerine sınav hazırlık programları verilmektedir. Ortaokulda 5. sınıftan başlayarak sınava yönelik hem akademik hem psikolojik çalışmalar yürütülür. Öğrencinin hem liseye girişte karşılaşacağı sınava ait ön hazırlık oluşturmak hem de pratik kazandırmak ve sınav kaygısını yenmek için planlanan bu çalışmalar 7. ve 8. sınıfta yoğunlaşır. Haftalık branş sınavları, ayrıca TEOG deneme sınavları, yaprak testler ve sınav destek doküman ve kitapları akademik kadro tarafından hazırlanır.

Lise öğrencileri için de 9. sınıftan itibaren başlayan sınava hazırlık programları 11. ve 12. sınıflarda yoğunlaşarak devam eder. Yine rehberlik birimi ile işbirliği halinde planlanan programlarda envanterler uygulanır, seminerler yapılır, sınav uygulamaları yoğunlaşır, birebir danışmanlık görüşmeleri ile öğrencilerin sınava hem psikolojik hem de akademik olarak hazır olmaları sağlanır.

Öğrencilerinize yaz okulu ve yaz kampı olanağı sunuyor musunuz?

Öğrencilerimizin talepleri doğrultusunda yaz dönemlerinde onlara yönelik sanat ve spor faaliyetlerine yer verilecektir. Bu imkanlar her kampüsün kendi planlamasıyla ve çevredeki tüm öğrencilerin istekleri ile belirlenecek ve dönemsel uygulamalar da internet sitemizden duyurulacaktır.

Kolejinize kayıt süreci, kayıt ücretleri ve kayıt koşulları hakkında bilgi alabilir miyiz?

ERA Kolejleri’nde tüm kampüslerimizde önümüzdeki dönem için kayıtlarımız başlamıştır. Öncelikle velilerimizi ve öğrencilerimizi en yakınlarındaki ERA Kolejleri kampüslerine davet ediyor ve tanışıyoruz. Eğitim sistemimizi ve okullarımızı daha detaylı anlatma fırsatı buluyoruz. Anadolu Lisesi ve Teknik Lise’miz için 5-6 Nisan’da Kartal ve Esenyurt kampüslerimizde bursluluk sınavlarımızı yaptık. Ayrıca TEOG sınavı sonuçlarına göre de başarılı öğrencilerimize burs imkanları sağlıyoruz. Ayrıca, sanat, spor, bilim alanında başarı göstermiş tüm öğrencilere de farklı burs seçeneklerimiz yer almaktadır.

ÖĞRENCİLERİN FİZİKSEL SAĞLIĞINA ÖZEN GÖSTERİLİYOR

2014-2015 eğitim-öğretim yılında hangi yenilikleri gerçekleştirmeyi planlıyorsunuz?

ERA Kolejleri’nde 2014-2015 eğitim-öğretim yılında yepyeni kampüsler ve Z kuşağına yönelik inovatif eğitim modeli ile öğrencilere ve velilere yeni bir anlayış sunulacak. En önemlisi de bu sistemdeki tüm uygulamaların velilere raporlanabilmesi. ERA Kolejleri’nde eğitim yönetimi ve geliştirilmesi birinci önceliğimiz. Eğitim sisteminin en başında öğrencilerin fiziksel sağlığını ele alıyoruz. Bunun için de ERA Kolejleri’nde her öğrencinin sağlıklı yaşam ve beslenme uzmanları tarafından boy, kilo ve vücut kitle endeksleri alınarak, sisteme işlenir. İhtiyaç duyan öğrencilere beslenme ve spor programları hazırlanır. İşte ERA Kolejleri, bu yeni anlayış ile öğrenciyi yalnızca bilginin aktarıldığı bir obje olmaktan çıkarıp; sağlıklı yaşayan, bedensel, zihinsel ve ruhsal sağlığını koruyan bütünüyle sağlıklı bir birey olarak görmeyi başarıyor!

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.