banner

Türkiye’nin Teknolojik Eğitim Üssü Vizyon Koleji
Vizyon Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Cem Arıtuluk, “Nitelikli bir eğitim için gerekli tüm altyapının eksiksiz sağlandığı, güçlü eğitimci kadrosu ve teknolojik okul konseptiyle Vizyon Koleji'ni Türkiye'ye özgün bir eğitim modeli kazandıracak biçimde hayata geçirdik.” diye konuşuyor.

Türkiye'nin geleceğinin anahtarı olacak bir gençlik yetiştirmek için yola çıkan Vizyon Koleji, Teknolojik eğitim konsepti, Potansiyel Odaklı Eğitim Modeli ve FLEXA İngilizce eğitim modeli üzerinden yükseliyor. Vizyon Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Cem Arıtuluk, “Nitelikli bir eğitim için gerekli tüm altyapının eksiksiz sağlandığı, güçlü eğitimci kadrosu ve teknolojik okul konseptiyle Vizyon Koleji'ni Türkiye'ye özgün bir eğitim modeli kazandıracak biçimde hayata geçirdik.” diye konuşuyor.

Vizyon Koleji hakkında bilgi alabilir miyiz?

Vizyon Koleji eğitim sektörü içinde gelişen 20 yıllık bir deneyimin ve binlerce öğrencinin eğitim yaşamını ve kariyerini olumlu yönde etkileyen bilgi ve birikimin sonucu olarak, Türkiye'nin geleceğinin anahtarı olacak bir gençlik yetiştirmek için yola çıktı. Vizyon Koleji'nin yoğun Akademik İngilizce ve teknolojik eğitim içerikli konseptiyle iddialı, herkese hitap eden bir zincir okul projesidir.

İstanbul’un batısında büyük ve modern projelerle hızlı gelişen ilçeler olan Beylikdüzü ve Esenyurt bölgesine büyük ve modern bir kolej kampüsü olarak tasarlandı. 8000 m2 alan üzerine yapılan Vizyon Koleji Kampüsü 11.500 m2 kapalı alanı ile 1200 öğrenciye yüksek kalitede eğitim hizmeti verebilecek donanıma sahip. Kampüs ayrıca Teknolojik eğitim konsepti içinde doğayla barışık, sosyal ve kültürel bir atmosfere sahip bir yaşam alanı olma özelliğini de taşıyor.

''Vizzy '' isimli, sadece Vizyon Koleji'ne ait olan sistemden biraz bahsedebilir misiniz?

Vizyon Koleji tarafından geliştirilen ve öğrenci, öğretmen, veli ve okul arasında etkin bir iletişim imkanı sağlayan Vizzy uygulaması eğitim süreçlerinin tümünde kullanılacak yeni nesil bir okul içi teknolojik platformdur.

Akıllı okul platformumuz olan Vizzy, okul, öğrenci ve velilerin nitelikli bilgi ve veri paylaşımını sağlamaktadır. Vizyon Koleji okullarında her katta bulunan ‘’Vizzy Point‘’ üniteleri, dokunmatik ekran ile öğrencilere Vizzy akıllı okul platformunu kullanma olanağı sağlar. Vizzy Point ile öğrenciler okulda bulundukları süre içinde okul ile ilgili ulaşmak istedikleri bilgi ve güncel duyurulara  (yemek listesi, etkinlikler, sınav sonuçları vb) ulaşabilir, şikayet, öneri ve memnuniyetlerini okul yönetimi ile doğrudan paylaşabilirler.

Okul saatleri dışında da öğrenciler, kendilerine verilen giriş bilgilerini kullanarak Vizzy’ye giriş yapabilirler, kendilerine tanımlanan ekranlardan istedikleri bilgi ve duyurulara ulaşabilirler, şikayet, öneri ve memnuniyetlerini okul yönetimi ile doğrudan paylaşabilirler.

Vizyon Koleji’ndeki sportif, sosyal ve sanatsal olanaklar hakkında bilgi verir misiniz?

Vizyon Koleji kampüsünde kapalı spor salonu, jimnastik salonu, yüzme havuzu, açık futbol sahası ve açık voleybol sahasına ek olarak çok sayıda aktivite köşesi, 3D mini sinema salonu ve 600 kişilik konferans salonu bulunuyor.

Alanlarında uzman eğitmenler tarafından refakat edilen sanatsal, sportif ve kültürel etkinlikler, öğrencilerin sağlık odaklı bedensel ve sosyal yaşam alışkanlıklarını kazanmalarını, eğilim ve yetenekleri olduğu dallarda yönlendirme ve motive edilmeleri, kültürel-sosyal aktiviteler içinde bulunarak yaratıcılıklarını arttırırken, sosyal ilişkilerinde özgüven sahibi, güçlü bireyler olmalarına imkan tanınmaktadır.

Vizyon Koleji’nde yüzmeden basketbola, eskrimden baleye, senaryo yazarlığından modern dansa, strançtan girişimciliğe kadar birçok farklı alanda kulüp çalışmalarına olanak sağlayan teknik ve fiziksel yeterliliğe sahip mekanlar vardır.

HER ÖĞRENCİYE BİR MENTÖR ÖĞRETMEN

Kolejinizde sunduğunuz eğitim modellerinden kısaca bahsedebilir misiniz?

Vizyon Koleji’nde anaokulundan 12. sınıfa kadar, aktif öğrenme kuramı tabanlı, öğrenme stilleri ve çoklu zeka kuramları ile zenginleştirilmiş olan Potansiyel Odaklı Eğitim Modeli (POEM) uygulanır.  Türkiye’de ilk kez uygulanacak olan “Potansiyel Odaklı Eğitim Modeli’’ (POEM) ile bireysel farklılıklar, potansiyeller ve öğrenme stilleri göz önüne alınarak hazırlanan çoklu müfredatlar kampüsteki çok sayıda laboratuvar, sanat atölyeleri ve spor alanlarıyla destekleniyor.

Vizyon Koleji İngilizce öğretim programı ‘’FLEXA’’ adını verdiğimiz çoklu ve özelleştirilebilir müfredatla sunulmaktadır. FLEXA eğitim modelinin temel mantığı, dil öğretim programının İngilizceyi Türkiye’de öğreniyor olmanın getirdiği dezavantajları telafi edecek oranda iletişim ve uygulama odaklı olmasıdır. Programın öncelikli hedefi öğrenciyi 'konuşturmaktır".

Vizyon Koleji eğitim sisteminin en önemli özelliklerinden olan çoklu öğretmen uygulamaları, anaokulu seviyesinden başlayarak 12. sınıf soruna kadar devam eder. Birebir çalışmaya ve yüksek sosyal etkileşime dayalı bu uygulamayla öğrencinin öğrenme stilleri ve ilgi alanları keşfedilerek, bu bakışla yönlendirmeler yapılır, eksik olunan noktalar hızla giderilir.

Vizyon Koleji'nde anasınıfında 2 öğretmenle bağlayan uygulamamız 1. sınıftan itibaren yerini mentörlük sistemine bırakmaktadır. Vizyon Koleji'nde 12. sınıfa kadar her öğrencinin bir mentör öğretmeni vardır. Mentör Öğretmenlik sistemi ile her öğrencimizin akademik ve sosyal alandaki gelişiminin dikkatlice izlenmesi, öğrencilerimizin kendileri ile ilgili farkındalıklarının arttırılması, planlama ve değerlendirme becerilerinin arttırılması, gelişim gereksinimlerinin tespit edilmesi, akademik başarının yükseltilmesi, okula bağlılığının sağlanması, öğrenme motivasyonunun arttırılması ve okul-ev arasında etkileşim ve yakın işbirliğinin kolaylaştırılması hedeflenmektedir.

Yabancı dil eğitiminiz hakkında neler söyleyebilirsiniz?

Vizyon Koleji yabancı dil öğretim sistemi olan FLEXA’nın önemli bir parçası olan drama eğitimleri her kademede etkin olarak kullanılmaktadır. Uluslararası standartlarda dil eğitimini hedefleyen Vizyon Koleji'nde yabancı dil öğretimi, Avrupa Konseyi Modern Diller Bölümü’nce belirlenen eğitim politikalarına göre yapılmaktadır. Tüm öğrencilerimiz aldıkları eğitim sayesinde aynı zamanda KET, PET ve FCE sınavlarına da hazır hale gelirler. Bu sayede Vizyon Koleji öğrencilerinin Türkiye ve dünyanın birçok ülkesinde İngilizce yeterliliği göstererek, hazırlık sınıfı okumadan üniversiteye devam edebilmeleri hedeflenmektedir.

VİZYON KOLEJİ TEKNOLOJİK BİR EĞİTİM ÜSSÜ OLARAK TASARLANDI

Vizyon Koleji’nin diğer okullardan ayrılan yönleri nelerdir?

Vizyon Koleji başlı başına bir eğitim modeli olarak ortaya çıkıyor. Teknolojik eğitim konsepti, Potansiyel Odaklı Eğitim Modeli ve FLEXA İngilizce eğitim modeli üzerinden yükselen kolejimiz, olmazsa olmazlarından biri olan 'değerler' eğitimini de merkezine alarak eğitimcisiyle, velisi ve çalışanlarıyla bütünleşmiş, başarıya odaklanmış ve başarıyı sağlayacak azim ve kararlılığa sahip bir kurumsal yapıyı hayata geçirdik.

Nitelikli bir eğitim gerekli tüm altyapının eksiksiz sağlandığı, güçlü eğitimci kadrosu ve teknolojik okul konseptiyle Vizyon Koleji'ni Türkiye'ye özgün bir eğitim modeli kazandıracak biçimde hayata geçirdik. Vizyon Koleji, teknolojik bir eğitim üssü olarak tasarlandı. Türkiye'nin önde gelen eğitim teknoloji şirketi SEBİT'in de ''Sebit Project School'' olarak akredite ettiği ve desteklediği kampüste tüm dersliklerimizde son model  e-board (dijital akıllı tahta) kullanılıyor ve tablet destekli eğitime olanak sağlayan hızlı internet erişimi her yerden mümkün. Kampüsün birçok yerine kurulan dijital paneller ile öğrenciler teneffüs saatlerinde bile her türlü bilgiye doğrudan ulaşabiliyor, anketlere katılıyor, okul yönetimi ve ailesi ile iletişim sağlayabiliyor, hatta okul yönetimine öneri, talep ve şikayetlerini doğrudan bildirebiliyor.

Yetiştirmek istediğiniz öğrenci profilini anlatabilir misiniz?

Vizyon Koleji değerler eğitimi 4 temel ve kapsayıcı karakter özelliği üzerine kurulmuştur. Güvenilirlik, yüksek özgüvene sahip olmak, çalışkan olmak, kültürlü olmaktır. Verilen eğitimlerimiz bu 4 temel üzerinden ilerlemektedir.  Her öğrencimizin saygın bir birey olarak hayata hazırlanması için eğitim alanında gerekli tüm olanakları sağlarken, evrensel ve yerel değerler konusunda duyarlılığı gelişmiş, sorgulayan, özgüveni yüksek mezunlar verecek atmosferi de hazırladık. Vizyon Koleji öğrencileri anaokulundan liseye kadar akademik, sanatsal ve sportif alanlarda okulumuzda elde ettikleri bilgi, beceri ve değerlerle onları yaşam boyu başarıya taşıyacak bir vizyona da sahip olacaklar.  Vizyon Koleji'nde ortaya koyduğumuz nitelikli, ilkeli ve özgürlüklerden yana okulculuk anlayışıyla, teknolojiyi etkin biçime kullanan, yabancı dil becerisine sahip, özgüveni yüksek, sanat ve sporla iç içe, doğaya karşı duyarlı bir nesli ülkemize kazandıracağız.

YAKLAŞIK 50 ÖĞRENCİMİZE BURS VERMEYİ PLANLIYORUZ

Kayıt koşullarınız ve burs imkanlarınız hakkında bilgi verir misiniz?

Kayıt görüşmelerimize başlamış bulunmaktayız. Anaokulu ve 1,2,3. Sınıflar için rehberlik görüşmesi ile 4. Sınıftan itibaren ise öğrenci kabullerini 19 Nisan’da yapacağımız Vizyon Koleji Düzey Belirleme Sınavı verilerine göre yapacağız. Ama gerekli durumlarda farklı ölçme değerlendirme yöntemlerine göre de öğrenci kabul etmeyi planlıyoruz.

Vizyon Koleji olarak öğrenci başarılarını ödüllendirmeyi düşünmekteyiz. Burs vereceğimiz öğrencilerimiz de tamamıyla başarılı öğrenciler arasından seçilecek. %100 den %25 e kadar çeşitli seviyelerde yaklaşık 50 öğrencimize burs vermeyi planlıyoruz.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.