banner

Özel Deva Anadolu Sağlık Meslek Lisesi hakkında merak edilenler
Özel Deva Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, Hemşirelik, Acil Tıp, Radyoloji ve Anestezi Teknisyenliği bölümleri ile eğitim veriyor.

Özel Deva Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, Hemşirelik, Acil Tıp, Radyoloji ve Anestezi Teknisyenliği bölümleri ile eğitim veriyor. 2014-2015 öğretim yılında Tıbbi Sekreterlik bölümünü de açmak için çalışmalarını sürdürdüklerini söyleyen Dr. Mustafa Mete, “Öğrencilerimizin bilgi ve tecrübe ile donatılıp hayata atılmalarını sağlamak için gereken özeni göstermekteyiz. Özgüvenini geliştirerek kurumumuzdan mezun olacak öğrencilerimiz, hem kamu hem de özel kuruşlarda rahatlıkla iş bulma fırsatını yakalayacaktır. Buna güvenimiz tamdır” diyor.

Deva Eğitim Kurumları bünyesinde kurulan Özel Deva Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, 2013-2014 eğitim-öğretim yılında eğitim ve öğretime başladı. Kurum çatısı altında 2014- 2015 eğitim-öğretim yılından itibaren Özel Deva Anadolu Lisesi ve Özel Deva Anaokulu da hizmet vermeye başlayacak. Özel Deva Anadolu Sağlık Meslek Lisesi’nin Hemşirelik, Acil Tıp, Radyoloji ve Anestezi Teknisyenliği bölümleri ile öğrencilerine iyi bir gelecek sunduğunu söyleyen Özel Deva Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Müdürü Dr. Mustafa Mete, 2014-2015 öğretim yılında Tıbbi Sekreterlik bölümünün açılması için çalışmaların devam ettiğini belirtti. Mete, veli ve öğrencilerden gelecek talepler doğrultusunda doğa sporları, İngilizce ve Matematik içerikli bir yaz kampı oluşturmayı düşündüklerini de kaydetti.

“Alanında uzman öğretmen ve akademisyen kadromuz, son teknolojiyi kullanarak tüm öğrencilerimize hizmet vermektedir” diyen Dr. Mustafa Mete, öğrencilerin donanımlı ve bilgili olarak yetişmeleri için her türlü çalışmanın desteklendiğini vurguladı.  Alan bilgisine tam hâkim, öğrenciyi kendi evladı yerine koyabilen, özgüveni yüksek ve özverili, üretken öğretmenler ile çalışmayı, ekip ruhu oluşturmayı ilke edindiklerini söyleyen Mete, “Bunu da başarmakta olduğumuza inanıyoruz. Takım ruhunun olmadığı yerde başarıdan, sinerjiden bahsedilemez. Sıcak bir aile ortamı, arkadaşlık, güven ve huzur içinde eğitim ve öğretim görmek, kurum kültürümüzün bir parçası olmuştur. Tüm çalışan öğretmen ve personellerimiz, öğrencilerimize kendi çocuklarıymış gibi davranmaktadır” dedi.

Mete, sözlerine şöyle devam etti: “En büyük servet sağlığımız olduğundan, sağlık personelinin ne denli donanımlı olması bilincini tüm çalışan personelimiz içselleştirmiştir. Mezun öğrencilerimizin hem mesleklerinde en iyiler arasında olmaları hem de üniversite eğitimi almaları en büyük hedeflerimizdendir. Bu sebeple, öğrencilerimizin bilgi ve tecrübe ile donatılıp hayata atılmalarını sağlamak için gereken özeni göstermekteyiz. Özgüvenini geliştirerek kurumumuzdan mezun olacak öğrencilerimiz, hem kamu hem de özel kuruşlarda rahatlıkla iş bulma fırsatını yakalayacaktır. Buna güvenimiz tamdır.”

MESLEK DERSLERİ UYGULAMALARLA DESTEKLENİYOR

Dr. Mustafa Mete, Özel Deva Anadolu Sağlık Meslek Lisesi’nde öğrencilere sunulan eğitim hakkında da şunları söyledi:“Eğitim programımızı iki yönden güçlü kılmaya özen gösterdik. Bunlardan ilki, mesleki derslerin titizlikle ve uygulamalarla desteklenmesidir. İkincisi ise, kültür derslerinin müfredat ile birlikte, üniversiteye yönelik olarak işlenmesidir. Üniversiteye ve devlet memurluğuna girişte matematik dersinin önemini bilmekte ve bu konuda öğrencilerimize sıfırdan matematik öğretme yöntemlerini uygulamaktayız. Bu konuda kurumun özgün dokümanları mevcuttur. Meslek ve fen derslerimiz ise laboratuarlarda yapılmaktadır.”

Sosyal aktivitelere önem verdiklerini ifade eden Mete, “Yapılan sosyal aktivitelerde tüm görevler, öğrencilerimize verilmektedir. Öğrencilerimizin özgüvenlerinin gelişmesi için tüm imkânlarımızı seferber etmekteyiz. Yarışmalar, önemli günlerin kutlanması, okul ve duvar gazeteleri, geziler ve kulüp faaliyetleri ile öğrencilerimizin ruhen ve bedenen gelişmelerine katkı sunmaktayız” dedi.

Özel Deva Anadolu Sağlık Meslek Lisesi’ne kayıt koşulları hakkında da bilgiler veren Dr. Mustafa Mete, şöyle konuştu: “Lisemize ortaokuldan mezun kız veya erkek öğrenciler kontenjan dâhilinde kayıt yaptırabilmektedir. Aynı zamanda herhangi bir lise türünde 1. sınıfta okurken yılsonunda başarısız olmuş, yani kalmış öğrenciler de kurumumuza başvurarak, okuma fırsatını yakalayabilir.”

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.