banner

Okan Üniversitesi, tıp ve diş hekimliği fakülteleriyle sağlık eğitiminde çığır açmaya hazırlanıyor
Okan Üniversitesi, Tıp Fakültesi ve Diş Hekimliği Fakültesi’yle saygın akademik kadroları ve en son teknolojiyle donatılmış eğitim alt yapısıyla sağlık eğitiminde çığır açmaya hazırlanıyor.

Kurulduğu 1999’dan bugüne Türk yükseköğrenim hayatına kazandırdığı ilklerle öne çıkan Okan Üniversitesi, 15. Yılında 15 bini aşkın öğrenciyi kaliteli eğitimle buluşturmanın gururunu yaşıyor. 2014-2015 Akademik Yılı’nda ilk öğrencilerini almaya başlayacak olan Okan Üniversitesi Tıp Fakültesi ile Diş Hekimliği Fakültesi de saygın akademik kadroları ve en son teknolojiyle donatılmış eğitim alt yapısıyla sağlık eğitiminde çığır açmaya hazırlanıyor.

43 yıllık işadamı Bekir Okan’ın kurucusu olduğu Okan Üniversitesi, Türkiye’de ilk kez başlattığı “Girişimcilik Dersi”, “İngilizcenin yanında Çince, Rusça ve Arapça ikinci yabancı dil eğitimi”, “Kariyer ve Yaşam Programı kapsamındaki Happy Life Programı”, geniş kapsamdaki “uluslararası işbirlikleri”, Tuzla’da doğayla iç içe modern kampüsü ve daha birçok farklılığıyla Türk Yükseköğretiminde hep yeniliklerin öncüsü oldu. 15. Yılında 15 fakülte, yüksekokul ve enstitülerinde 215 akademik programı bulunan üniversite, bugüne kadar 10 bine yakın mezun verdi. Gastronomiden Pilotaja, Tıptan Enerji Sistemleri Mühendisliğine kadar küresel ölçekte yoğun olarak ihtiyaç duyulan alanlara yönelik programlarıyla fark yaratan üniversite 1000 kişilik güçlü, donanımlı ve deneyimli akademik ve idari kadrosuyla öne çıkıyor.

15. Yıl gururunu bu yıl farklı etkinliklerle kutlayan Okan Üniversitesi, 2014-2015 Akademik Yılı’nda öğrenci almaya başlayacak olan Tıp ve Diş Hekimliği Fakülteleri ile de geleceğin üst düzey donanımlı hekimlerini yetiştirecek. Tuzla Kampüsü’nde inşaatı tamamlanan görkemli binada yer alan Tıp ve Diş Hekimliği Fakülteleri, hem Türkiye’nin önde gelen akademisyenlerinden oluşan güçlü kadroları hem de en son teknolojiyi içeren tıbbi donanıma sahip laboratuvar, derslik ve amfileri ile sağlık eğitimine yeni bir soluk getirmeyi hedefliyor.

OKAN TIP’TA EĞİTİM İNGİLİZCE

İlk üç yıldaki eğitimlerini Türkiye’nin en yeni Tıp Fakültesi Temel Tıp Bilimleri binasında tamamlayacak olan öğrenciler, Okan Üniversitesi’ndeki diğer fakültelerden istedikleri seçmeli dersleri de alarak kariyer hayatlarına tam donanımlı şekilde hazırlanacaklar. Eğitimin İngilizce verileceği Okan Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde (Okan Tıp) eli hastaya değen, içi insan sevgisiyle dolu, etik değerleri önemseyip topluma yön veren hekimler yetiştirilmesi hedefleniyor.

DİŞ HASTANESİ İLK ÖĞRENCİLERİNİ BEKLİYOR

Okan Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, 2014-2015 eğitim-öğretim yılında ilk öğrencileriyle buluşacak olmanın haklı gururunu ve heyecanını yaşıyor. Fakültenin akademik kadrosu; her biri kendi alanında yetkin, ulusal ve uluslararası platformda vizyon sahibi akademisyenlerden oluşuyor. Diş Hekimliği Fakültesi’nin ilk iki yılındaki teorik ve pratik klinik öncesi eğitimler, üniversitenin Tuzla Kampüsü’ndeki yeni binasında gerçekleştirilecek. 3. sınıftan itibaren teorik dersler ve hasta başı klinik eğitimi ise Mecidiyeköy Kampüsü’nde açılan “Diş Hekimliği Fakültesi Eğitim ve Uygulama Hastanesi”nde sürdürülecek. Hastane, Diş Hekimliği Fakültesi’nin ilk öğrencileri henüz ders başı yapmadan hizmete girerek bu anlamda bir ilki de gerçekleştirmiş oldu. Fakülte Dekanı Prof. Dr. Işıl Küçükay, diş hekimliği eğitiminin uzun soluklu ve kimi zaman da yorucu bir yolculuk olduğuna dikkat çekerek  “Bu yolculukta yoğun eğitim temposunun stresini azaltmak için, üniversitemizin tam donanımlı kampüsünde, öğrencilerimizi sosyalleşebilecekleri, hobilerini gerçekleştirebilecekleri ve üniversite öğrenciliğini doyasıya yaşayabilecekleri keyifli bir ortam beklemektedir” diyor.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.