banner

İstanbul Moda Akademisi Şubat kayıtları başlıyor!
Modayı 360 derece ele alarak uluslararası standartlarda, global bir anlayışla modanın merkezi Nişantaşı’nda eğitim veren İstanbul Moda Akademisi’nin Şubat 2012 eğitim dönemi başlıyor.

İstanbul Moda Akademisiİstanbul Moda Akademisi hafta içi ve haftasonu, esnek saatlerde devam eden eğitim programları ile moda alanında kariyer yapmak isteyenlere; moda tasarımından moda editörlüğüne, perakende yönetiminden görsel mağazacılık ve vitrin tasarımına, moda fotoğrafçılığından stylinge kadar modayı tüm yönleriyle ve disiplinlerarası bir bakış açısıyla ele alan birçok eğitim seçeneği sunuyor.

Modanın temas ettiği her alanda kendini yetiştirmek isteyenler için farklı içeriklerde kurgulanan eğitimler yurt içinden ve yurt dışından gelen birbirinden değerli eğitmen kadrosu tarafından veriliyor. Teorik olduğu kadar pratik anlamda da çok kuvvetli olan eğitim programlarında tanınmış moda tasarımcılarıyla ve sektörün önde gelen firma işbirlikleriyle yapılan renkli bir çok proje yer alıyor. Bu projeler sayesinde öğrenciler sektörle tanışırken kendilerini de sektöre tanıtırak iş hayatına kolaylıkla geçiş yapabilme fırsatı yakalıyor.

İMA’nın akademik eğitimlerinden biri olan ‘’Moda Portfolyosu Hazırlık Programı’’, Şubat ayında 3 aylık versiyonu ile sketchbook hazırlama, grafik, transformasyon, fotoğraf gibi temel tasarım prensiplerinin yanı sıra renk kullanımından malzeme seçimine, renk, tema ve kumaş panoları hazırlama metotlarından, photoshop uygulamaları ve çizim tekniklerine kadar tüm portfolyo süreçlerini deneyimletiyor indigenerics.com. Alacakları moda ve tasarım eğitimine sağlam bir altyapı oluşturma ve kendi görsel kimliklerini bulma konusunda öğrencilere yardımcı oluyor. Cumartesi günleri devam eden program, yurt içi ve yurt dışı üniversitelerin Güzel Sanatlar Bölümleri’ne girmek isteyenlere de ciddi bir referans niteliğinde.

Uzun süren eğitimlere zaman ayıramayanlar ve modanın farklı alanlarına ilgi duyanlar için ise; moda, tasarım, sanat, lifestyle ve trend gibi konular üzerine çeşitli seminer, panel ve etkinliklere ev sahipliği yapan İMA’nın birbirinden farklı konularda, 40’ın üzerinde planladığı workshoplar da sene boyunca devam edecek.

Hazırladığı güçlü eğitim programları, renkli ve keyifli workshopları ile 2012 yılına oldukça hızlı bir giriş yapan İMA, bu sene de her Cuma, 15:00 ve 17:00 saatleri arasında gerçekleşen ‘’Tanıtım Günleri’’ne devam ediyor. Katılımcılar, moda alanında kendilerini parlak bir kariyere taşıyacak eğitim programları hakkında bilgi sahibi olup, sorularına yanıt bulurken diğer yandan da son teknolojiyle donanmış eğitim ortamını gezme fırsatı yakalıyor.

İMA Hakkında; İstanbul Moda Akademisi (İMA); Avrupa Birliği, Dış Ticaret Müsteşarlığı ve İstanbul Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçı Birlikleri (İTKİB) tarafından kurulan geleceğin moda profesyonellerini yetiştirmeyi hedefleyen, Türkiye’nin en yetkin moda eğitim platformudur.

Dünyanın önde gelen moda okulları London College of Fashion başta olmak üzere, Polimoda, Institut Francais de la Mode, Nottingham Trent University ile işbirliği yapan İMA, öğrencilerine dünya kalitesindeki moda okularına, uluslararası moda markalarına ve tasarımcılarına ulaşma fırsatı sunuyor. İMA Moda ve tekstil endüstrisinden beslenerek sektörün güçlenmesine katkı sağlıyor, yetiştirdiği yetenekli genç tasarımcıları moda ve tekstil işgücüne kazandırıyor. Avrupa Birliği ve İTKİB’ten aldığı destek, Moda ve Tekstil İş Kümesi kuruluşları ile sinerjik çalışma yapısı, sektörle kurduğu güçlü bağlar, güncel eğitim içeriği, deneyimli eğitim kadrosu, uluslararası arenada başarısını ispatlamış moda okulları ile yaptığı işbirlikleri, dinamik eğitim ortamı, İstanbul’da modanın merkezi kabul edilen Nişantaşı’nda son teknolojiyle donanmış binası ve bünyesindeki Türkiye’nin en geniş moda kütüphanesi ile İMA bugünün ve geleceğin moda profesyonellerinin heyecanla karşıladığı moda platformudur.
Daha detaylı bilgi için: http://www.istanbulmodaakademisi.com

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.