banner

Twitter’a yeni özellikler geliyor
Twitter’a yeni özellikler geliyor. Türkiye’de Twitter’a erişim engeli devam ederken şirket şimdi de yeni güncelleme ile birlikte fotoğraf etiketlemeye ve birden fazla fotoğrafın tek tweet'e eklenebilmesine olanak verecek.

Twitter 'a olan erişim yasağı yaklaşık bir haftadır devam ediyor; ancak şirket bir yandan tasarım üzerinde de radikal değişiklikler yapmayı sürdürüyor. Son olarak '@' sembolünü Twitter üzerinden kaldırmayı planlayan şirket şimdi de yeni güncelleme ile birlikte fotoğraf etiketlemeye ve birden fazla fotoğrafın tek tweet'e eklenebilmesine olanak verecek.

Yeni güncellemenin yayınlanmasıyla birlikte kullanıma sunulacak olan özelliklerden biri olan birden fazla fotoğraf ekleme özelliği kullanıcıların tek fotoğraf yükleme sınırını ortadan kaldırmış olacak ve tek bir tweet'e birden fazla fotoğraf eklenebilecek. Elbette 140 karakter sayısı sınırlamasına tabi kalmak kaydıyla.

Bir diğer dev yenilik ise fotoğraf etiketleme özelliği... Tıpkı Facebook 'ta olduğu gibi kullanıcılar fotoğraflarını etiketleyebilecek ve fotoğrafın üzerine fare imlecini getirenler kimlerin o fotoğrafta olduğunu görebilecek.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.