banner
banner
banner

MEB’den online eğitim için Sebit ile işbirliği
Evde eğitim hizmeti alan öğrenciler, K12 online eğitim platformlarından ücretsiz yararlanacak.

meb sebitEvde eğitim hizmeti alan öğrenciler, K12 online eğitim platformlarından ücretsiz yararlanacak.

Millî Eğitim Bakanlığı, sağlık problemi nedeniyle okula devam edemeyen özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerin K12 online eğitim platformlarından ücretsiz yararlanabilmeleri için Sebit Eğitim ve Bilgi Teknolojileri AŞ. İle iş birliği protokolü imzaladı.

Millî Eğitim Bakanlığı ile Sebit Eğitim ve Bilgi Teknolojileri AŞ. arasında yapılan iş birliği protokolü ile zorunlu öğrenim çağında olan ve sağlık problemi nedeniyle okula devam edemeyen özel eğitim ihtiyacı olan öğrenciler K12 online eğitim platformlarından ücretsiz yararlanacak. Bu kapsamda evde eğitim hizmeti alacak öğrencilerin yararlanacağı K12 online eğitim platformunda; Vitamin, LiseGo, Kayıp Sesler Ülkesi, TEDdy’s Ready, Buki Öğreniyor, TEDdy’s Having Fun eğitim programları bulunuyor.

Okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin K12 online eğitim platformlarından ücretsiz olarak yararlanabilmeleri için www.vitaminegitim.com/ozelogrenciadresinden üyelik işlemlerini yapmaları gerekiyor. Öğrenciler üyelik işlemlerini tamamladıkları an bu hizmetten yararlanabilecek.

Protokol imza töreninde konuşan MEB Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Celil Güngör, “İmzalanacak bu protokol sayesinde Sebit bu öğrencilerimize zengin eğitim fırsatlarını içeren bir portal imkânı sunacak. Toplumsal sorumluluk projesi çerçevesinde bu önemli adımı atıyoruz” dedi.

Sebit Genel Müdürü Ahmet Eti ise “Bu çalışmada ders yazılımları, vitamin, okul öncesi, İngilizce ve diğer derslerin yazılımlarının yer alacağı zengin bir içerik sunulacak. Bu sayede evde eğitim hizmetinden yararlanan çocuklarımız sisteme giriş yaparak tüm konulara erişip, müfredat konularını takip edebilecekler” diye konuştu.

Ekim 2014 tarihi itibariyle 4 bin 517 öğrencinin evde eğitim hizmeti alması uygun görülürken Millî Eğitim Bakanlığı, 2007-2008 eğitim/öğretim yılından bu yana 19 bin 210 öğrenciye evde eğitim hizmeti verdi.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.