banner
banner
banner

Doğa Okulları, 3D tasarım yarışması düzenliyor
Doğa Okulları, geleceğin tasarımcı, mimar ve mühendis adaylarına yönelik "Tasarla Türkiye - 3D Tasarım Yarışması" düzenliyor.

tasarla_turkiye_dogaDoğa Okulları açıklamasına göre, "Doğamızda Yaratıcılık Var" sloganıyla düzenlenen yarışmaya 29 Şubat 2016 tarihine kadar başvuru yapılabilecek. Yarışmaya, Türkiye'nin her yanından 11-19 yaşındaki öğrenciler katılabilecek. Tasarım ve üretimi buluşturan 3D Tasarım Yarışması’nda yarışmacılara, hayalini kurdukları objeleri gerçeğe dönüştürme fırsatı sunulacak. Yarışma, 3 boyutlu tasarım teknolojisinin üretimde nasıl yer edinebileceğini göstermek, her yaştan tasarımcıların yetkinliklerini geliştirmelerini, daha üretken, sorgulayıcı, çözüm odaklı birer üretici olmalarını teşvik etmek amacıyla düzenleniyor.

Yarışmacılar hayallerindeki objeleri, "Maker" kültürünün önemli bir parçası olan 3D yazıcılar ile üretmek üzere tasarlayacak. Tasarla Türkiye’de, yarışmacıların projelerini, dünyaca ünlü teknoloji şirketleri ve "Maker" öncülerinin temsilcileri değerlendirecek. Büyük ödülün 3 boyutlu yazıcı olduğu yarışmada dereceye girenlere çeşitli ödüller verilecek. Yarışma ile ilgili detaylı bilgi, "www.tasarlaturkiye.com" web adresinden alınabilecek. Yarışmanın ödül törenin ise 20 Mayıs tarihinde yapılması planlanıyor.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.