banner

MHP’li Şandır: Bugün kabul edilen yasa gayri meşrudur!
MHP Grup Başkanvekili Mehmet Şandır, kavgalara sahne olan 4+4+4 sistemini değerlendirdi. Şandır, "Bugün kabul edilen yasa, gayrimeşrudur. İçtüzüğün amir hükümlerine uygun görüşülmemiştir. Dolayısıyla bu yasa teklifinin Genel Kurul'a indirilmesi gayrimeşru olacaktır" dedi.
mehmet_sandirMHP Grup Başkanvekili Mehmet Şandır, TBMM'de Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu'nda yaşanan kavganın ardından açıklamalarda bulundu. 4+4+4 sisteminin komisyondan geçmesini eleştiren Şandır, yasa teklifinin gayrimeşru olduğunu söyledi. "Komisyonda yaşanan hadiseler asla kabul edilemez" diyen Şandır, "TBMM'nin şahsiyetine, Türk demokrasisine ve Türk milletine hakaret edilmiştir. Bunun sorumlusu ve müsebbibi AK Parti iktidarıdır, başta sayın Başbakan olmak üzere yöneticileridir" dedi.
AK Partili milletvekillerinin Başbakan Erdoğan'ın talimatıyla fiili bir duvar oluşturduklarını ve kendilerinin komisyon başkanına ulaşmalarını engellediklerini ifade eden Mehmet Şandır, şunları söyledi:
"Bugün kabul edilen yasa, gayrimeşrudur. İçtüzüğün amir hükümlerine uygul görüşülmemiştir. Dolayısıyla bu yasa teklifinin Genel Kurul'a indirilmesi gayrimeşru olacaktır. O noktada sorumluluk sayın Cemil Çiçek'e aittir. TBMM'de milletin iradesi çiğnenmiştir. Bu despotizmdir. Bu tek adam yönetiminin dayatmasıdır. MHP olarak bunu asla kabul etmeyeceğiz."
MHP'li Şandır, son olarak ise, "MHP olarak sonucu kabul etmeyeceğimizi, komisyon kararını yok sayacağımızı ve bu çirkinliği milletimize anlatacağımızı ifade ediyorum" diye konuştu.

YUSUF HALAÇOĞLU
MHP Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu ise, komisyonda teklif görüşülürken muhalefetin sözlerinin dikkate alınması gerektiğini belirterek, "Yukarıda yaşananlar gerçekten bir rezalettir. Bunun adına demokrasi deniliyorsa, sanıyorum Esad rejimi bundan daha iyi" diye konuştu. "Gerçekten bir düzenleme yapılmak isteniyorsa, şekli olarak değil ruhi olarak yapılması gerekir" diyen Halaçoğlu, 4+4+4 sisteminin komisyondan geçmesiyle ileride kaybedecek olanın Türkiye olacağını iddia etti.
MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri de, "Türkiye demokrasisi adına bugün kara bir gündür" diyerek, milletvekillerinin kaba kuvvet kullanılarak susturulduğunu kaydetti. Yangından mal kaçırırmışçasına tasarının komisyondan geçirildiğini söyleyen Yeniçeri, "Parlamentoda siyasal muhalefet yaptırmazsanız, bu sosyal muhalefete döner ve bu da iktidarın sonu olur" değerlendirmesini yaptı.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.