banner

İrfan Erdoğan: AOBP’nın kaldırılması yerinde bir karar
Eski Talim ve Terbiye Kurulu Başkanı ve İstanbul Üniversitesi Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İrfan Erdoğan, yasa teklifiyle getirilmek istenen önemli konulardan birinin de Ağırlıklı Orta Öğretim Başarı Puanı uygulamasının kaldırılması olduğunu söyledi.
irfan_erdoganYasa teklifinin komisyonlarda yaşanan tatsız tartışmaların gölgesinde kalmaması gerektiğine vurgu yapan Prof. Erdoğan, “Doğruya doğru, yanlışa yanlış diyebilmeliyiz.  Söz konusu olan çocuklarımızın geleceğidir. Siyasilerin birbirleri ile mücadelesi anlaşılabilir. Ancak eğitimcilerden bildiklerini söylemeleri ve değerlendirme yapmaları beklenir. Ben bu açıdan yeni yasa teklifi ile birlikte on beş yıldır ortaöğretim kurumlarımızı adeta çökerten ve ayrıştıran,  üniversitelere girişte uygulanmakta olan Ağırlıklı Orta Öğretim Başarı Puanı uygulamasının kaldırılmış olmasını da çok önemli bir adım olarak görüyorum.  Ve eğitimcileri bu adımla ilgili tartışmaya davet ediyorum.” diye konuştu.
“Biz tartıştık, araştırdık ve defalarca yazdık. Hatta zamanın Talim ve Terbiye Kurulu Başkanı olarak 17. Milli Eğitim Şurasında bu yönde bir tasfiye kararı da almıştık.” diyen Prof. Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü: “O yüzden bugün de siyasi mülahazalar ve meclisteki hoş olmayan kavgalar bir tarafa son yasa teklifinde yer alan Ağırlıklı Orta Öğretim Başarı Puanı uygulamasının kaldırılmasını da yerinde bir karar olarak görüyorum.”

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.