banner

İŞKUR, 6 ayda 449 bin 97 kişiyi işe yerleştirdi
İŞKUR Genel Müdürü Yazıcı, "Yılın ocak-temmuz döneminde 449 bin 97 kişiyi işe yerleştirdik. Geçen yılın aynı dönemine göre işe yerleştirme rakamlarında yüzde 68'lik artış kaydettik" dedi.

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Genel Müdürü Nusret Yazıcı, bu yılın ocak-temmuz döneminde 449 bin 97 kişiyi işe yerleştirdiklerini belirterek, geçen yılın aynı dönemine göre işe yerleştirme rakamlarında yüzde 68'lik artış yaşandığını bildirdi.

Yazıcı, yaptığı yazılı açıklamada, İŞKUR'un uyguladığı aktif işgücü programları sayesinde işgücü piyasasındaki yeni koşullara hızlı şekilde uyum sağladığını, hizmet kalitesindeki artışın istatistiksel verilere de yansıdığını vurguladı. 

Bu yılın ocak-temmuz döneminde 449 bin 97 kişiyi işe yerleştirdiklerini ifade eden Yazıcı, "Geçen yılın aynı dönemine göre işe yerleştirme rakamlarında yüzde 68'lik artış kaydettik. İşe yerleştirme rakamlarının yanı sıra özel sektörden aldığımız açık iş sayısında da önemli artış yaşandı. Ocak-temmuz döneminde 883 bin 693 kişilik açık iş talebi aldık. Söz konusu açık işlerin yüzde 94'üne tekabül eden 831 bin 606'sını özel sektörden aldığımız açık işler oluşturuyor. Geçen yıla göre özel sektörden alınan açık işlerde yüzde 126'lık artış olduğu" bilgisini verdi. 

"1 milyon 449 bin 484 kişi İŞKUR'a başvurdu"

Yazıcı, hizmet kalitesindeki artışın kuruma yapılan başvuruları da olumlu etkilediğine işaret ederek, "Geçen yılın aynı dönemine göre başvurular yüzde 69 arttarak, 1 milyon 449 bin 484 oldu. Başvuranların yüzde 36,5'ini kadınlar, yüzde 1,4'ünü ise engelliler oluşturuyor. Vatandaşımızın kurumumuza güvenmesi ve hizmetlerimizden yararlanması bizi çok memnun ediyor" ifadesini kullandı. 

İşgücünün istihdam edilebilirliğini artırmak için düzenlenen aktif işgücü programları sayesinde çok sayıda kişinin meslek sahibi olduğunu da belirten Yazıcı, yılın ilk 6 ayında açılan 24 bin 764 kurstan yüzde 42,5'i kadınlar olmak üzere 229 bin 820 kişinin faydalandığını kaydetti.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.