banner

Üniversitede internet üzerinden kurban satışı
Erzurum Atatürk Üniversitesi Veteriner Fakültesi, kurbanlıkları internet sitesi üzerinden satışa çıkardı.

Atatürk Üniversitesi'nin resmi internet sitesine girenler Veteriner Fakültesi'nden Kurbanlık Hayvan Satışı bölümüne tıklayarak satışa sunulan hayvanlarla ilgili bilgilere ulaşabiliyor. Veteriner Fakültesi Hayvancılık Araştırma ve Uygulama Birimi, satışa çıkardığı büyükbaş kurbanlıkların fotoğraflarını da yayınlıyor. Numara verilen hayvanların kilosu, cinsi, fiyatı doğum tarihi de yer alıyor. Alıcı bulan hayvanların fotoğraflarının üzerine ise 'satıldı' diye yazılıyor.

Veteriner Fakültesi internet üzerinden 2005 ve 2006 doğumlu inekler canlı olarak kilosu 7 lira, 2008 ve 2010 doğumlu inekler 7,5 lira, düveler ise 9,5 liradan pazarlanıyor. Satın alınan kurbanlıkların bedelleri 7- 10 Ekim tarihleri arasında üniversitenin banka hesabına yatırılıyor.

İnternet üzerinden yapılan kurbanlık satışlarının vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördüğünü söyleyen üniversite yetkilileri, "4 yıldır internet üzerinden satış yapıyoruz. Kurbanlık olarak 20 hayvan satılacak. Kurbanlık satışından sağlanan para, üniversitenin döner sermayesine gelir olarak alınıyor" dediler.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.