banner

Egemen Bağış’tan Penguen’e övgü!
AB Bakanı ve Baş müzakereci Egemen Bağış Penguen ünlü mizah dergisi Penguen’in bu haftaki kapağına övgü dolu sözler söyledi.

penguenPenguen Dergisi bu hafta, Egemen Bağış’a yumurta atıp, ‘kasten yaralama’ suçundan 5 yıl hapis cezası istenen üniversite öğrencisini kapağına taşımıştı. Bakan Bağış da bunun üzerine Twitter’da yaptığı açıklamada “Penguen'cilere kızamadım. Dalga geçmekle beraber, iyi espiri yakalamışlar. Aferin” dedi.

“SAVCILAR KENDİ İNİSİYATİFİYLE DAVA AÇTI”

AB Bakanı Egemen Bağış, üç gün önce bu konuyla ilgili yaptığı açıklamada ise “Bu bir yumurta atma veya protesto davası değil, bu bir insan yaralama davası ve bu benim şikayetimle açılmış bir dava değil, tamamen savcıların kendi inisiyatifleriyle açtıkları bir kamu davası” demişti.

“KÖR OLABİLİRDİM”

Bakan Bağış sözlerini şöyle sürdürmüştü: “Ama şu bir gerçek ki, eğer o yumurta bir santim daha yukarı isabet etseydi, bugün gözlerinin birini kaybetmiş bir bakanla konuşuyor olacaktınız. Çünkü o şiddetle gelen yumurta o gözü, doktorların bana söylediği kadarıyla söylüyorum, kesinlikle kör ederdi. Allah korudu, çok şükür bir santimle biz o riski atlattık.

“ÜLKEMİZ KADIN BUDU KÖFTEYE DÖNER”

Türkiye, birbirlerinin fikirlerini beğenmeyen insanların birbirlerine yumurta attığı bir ülke haline dönüşürse ülkemiz kadınbudu köfteye döner

(milliyet)

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.