banner

Milli Eğitim Bakanı Avcı’dan öğrencilere kitap önerisi
Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Eskişehir'deki bir lisede tablet dağıtım töreninde açıklamalar yaptı.

Avcı, Eskişehir ETİ Sosyal Bilimler Lisesi'ndeki tablet dağıtım töreninde yaptığı konuşmada, tablet dağıtım törenlerinin ve okula bir Bakanın gelmesinin ne manaya geldiğini öğrencilerin gözlerindeki ışıltılardan hissedebildiğini belirterek, sabahı öğrencilerle birlikte kaynattıklarını ancak öğleden sonra derslerin olduğunu kaydetti.

Eskişehir Türk Dünyası Kültür Başkenti etkinliklerinin pek çok tarihi esirin restorasyonuna ve aynı zamanda eğitimde de ciddi bir hamleye vesile olduğunu anlatan Avcı, şöyle konuştu:

"Türk cumhuriyetlerine, Balkanlar'a giden öğrencilerimizden bildiğim kadarıyla ETİ Sosyal Bilimler Lisesi'nden 100'e yakın öğrenci bu gezilere katıldı. İnşallah, bundan sonra sadece Türk Dünyası Kültür Başkenti etkinlikleri çerçevesinde değil, Milli Eğitim Bakanlığının diğer programları çerçevesinde de yine birlikte olacağız. Bu tabletlere ilgili çok fazla şey söyleyemeye gerek yok. Bunların sadece bir araç olduğunu, asıl olanın kalem ve kağıt olduğunu, bunların bazı işlerimizi hızlandırdığını, kolaylaştırdığını ama her şeyin çözümü olmadığını aslında her şeyin insandan başlayıp insanda bittiğini hepimiz biliyoruz. Yine de yararlı bir alet fetişleştirmemek koşuluyla bunlardan yararlanmamız gerekiyor. Bazı gazetelerde yer alan haberlere göre 'öğrenciler aslında tablet almak istemiyormuş, biz onlara zorla veriyormuşuz tabletleri', öyle dedikodu var. Gördüğüm kadarıyla siz tabletleri almak için sabırsızlanıyorsunuz." 

Bakan Avcı, öğrencilere Hikmet Brand'ın kitabını önerdi

Avcı, öğrencilere, Hikmet Brand'ın "Alıç Ağacıyla Sohbetler" adlı kitabı okumalarını, Eskişehir'deki Botanik Parkı'nı ve İstanbul'da Gülhane Parkı içerisindeki İslam, Bilim ve Teknoloji Müzesi'ni gezmeleri tavsiyelerinde bulundu. 

Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna da tablet dağıtım törenini hayırlı olmasını diledi.

Konuşmanın ardından Avcı, beraberindeki Tuna ve AK Parti Eskişehir Milletvekili Salih Koca ile tabletleri dağıttı.

Törenin ardından Avcı ve beraberindekiler, öğrenci değişimi programıyla okulda öğrenim gören öğrencilerin açtığı stantları gezdi. Daha sonra Avcı, öğretmenlere şair Enis Batur'un "Öteki Prova - Otuz Kuş Birden Olmak" kitabını hediye etti.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.