banner

50 yılda eğitimde aldığımız yol!
Türkiye’nin eğitim gündeminin 50 sene önce de aynı konuları tartıştığını gösteren gazete manşeti üniversite sınavının kalkacağını söylüyor.

Son günlerde Türkiye'nin gündeminden düşmeyen eğitim tartışmaları ve bugün TBMM Genel Kurul’unda görüşülecek olan 4+4+4 eğitim yasa tasarısı ve buna bağlı olarak Türk eğitim sisteminde yapılacak köklü değişiklikler Türkiye gündeminin ana konusu oldu. Türkiye gündeminde şu an eğitim sistemi nasıl olmalı, dershaneler kalkmalı mı? Mesleki eğitim nasıl olmalı? Okula başlama yaşı, ilköğretim, liseler ve üniversite sınavlarına ilişkin birçok konu başlığı tartışılıyor. Türkiye gündeminin yıllar öncede aynı konuları tartıştığını ve üniversite sınavı lise müfredatı gibi konularında gazete manşetlerine çıktığını biliyor muydunuz fotoğraftaki gazete 1962 yılına ait Son Havadis Gazetesi’nden.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.