banner

‘AKP yoksul çocukların eğitim hakkını gasp ediyor’
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Tandoğan meydanında partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada hükümeti eleştirdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Tandoğan meydanında partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada 4+4+4 eğitim sistemiyle ilgili yaptığı açıklamada Uluslararası Çalışma Örgütü’nün 15 yaşın altında çocukların çalışmasının yasak olduğunu ve AKP hükümetinin 10 yaşındaki çocukları yasalaşacak bu eğitim sistemiyle çalışmaya yönlendirdiğini belirtti. Kılıçdaroğlu, AKP yoksul çocukların eğitim hakkını ellerinden almak istiyor. AKP hükümeti eğitimcilerin, öğretmenlerin, bilimsel kuruluşların önerilerini dinlemeden bu yasayı çıkarmak istiyor dedi. Kılçdaroğlu: “ Ben Başbakan Erdoğan’a elimi uzattım o almadı, gel bu konuları tartışalım dedim yanaşmadı, biz her şeyi denedik ama o buna yanaşmadı” dedi.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.