banner

Kılıçdaroğlu’ndan 23 Nisan mesajı
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda, “Biz, Meclisin iradesini, ulusal egemenliği her türlü iradenin üzerinde tutacak, AKP'nin tek adamlık dikta arayışına dur diyecek, dün olduğu gibi bugün de, yarın da Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını gururla, onurla kutlayacağız.” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Yüce Mecliste, 'Egemenlik, kayıtsız şartsız milletindir' özdeyişine baka baka tek adam diktatörlüğü peşinde koşanlar, 93 yıldan beri ülkemizde esen demokrasi, özgürlük ve bağımsızlık rüzgarının coşkusuyla, hayal kırıklığına uğrayacaklardır" değerlendirmesinde bulundu.

Kılıçdaroğlu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Cumhuriyetin ilanından önce Türkiye Büyük Millet Meclisini açan ve Ulusal Kurtuluş Savaşını bu Yüce Meclisten yöneten Mustafa Kemal ile silah arkadaşlarının, siyasette ve devlet yönetiminde millet iradesini, ulusal egemenliği her şeyin üstünde tuttuklarını belirten Kılıçdaroğlu, onların, savaş koşullarında bile çocuklara, gençlere verdikleri önemi bayram armağan ederek gösterdiklerini vurguladı.

Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

''Mustafa Kemal Atatürk ile silah arkadaşlarının bağımsızlığına, özgürlüğüne kavuşturduğu, çocuklarına gençlerine bayram armağan ettiği Türkiye Cumhuriyeti, ne yazık ki günümüzde, ulusal egemenlik yerine, tek adam diktası peşinde koşanlar ve kindar gençlik yetiştirmek isteyenler tarafından çağdaş uygarlık yolundan çevrilmek istenmektedir. Bu nedenle, ulusal iradenin hiçe sayıldığı, milletin seçtiği milletvekillerinin bile cezaevlerinde tutulduğu bu süreçte bizim gündemimiz, ulusal egemenlik, AKP'nin gündemi ise tek adam egemenliğidir. Ama dost-düşman herkes çok iyi bilsin ki, Yüce Meclis'te, 'Egemenlik, kayıtsız şartsız milletindir' özdeyişine baka baka tek adam diktatörlüğü peşinde koşanlar, 93 yıldan beri ülkemizde esen demokrasi, özgürlük ve bağımsızlık rüzgarının coşkusuyla, hayal kırıklığına uğrayacaklardır.

Biz, Meclisin iradesini, ulusal egemenliği her türlü iradenin üzerinde tutacak, AKP'nin tek adamlık dikta arayışına dur diyecek, dün olduğu gibi bugün de, yarın da Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını gururla, onurla kutlayacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile silah arkadaşları olmak üzere, Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışında bulunanlarla, şehitlerimizi ve gazilerimizi şükranla anıyor, saygılarımı sunuyorum."

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.