banner

Başbakan Erdoğan’dan 4+4+4 açıklaması
Başbakan Erdoğan, zorunlu eğitimi 12 yıla çıkaran kanunla ilgili, ''Bizler tarihimize kara bir leke olarak yazılmış, bin yıl süreceği iddia edilen 28 Şubat'ın son izini, 28 Şubat'tan 15 yıl sonra geri dönmemek üzere tarihin tozlu raflarına Allah'ın izniyle gönderdik'' dedi.

Başbakan ErdoğanAK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Doğrusu bugün ben çok duyguluyum. TBMM özellikle de sizler bugün bir kez daha tarih yazdınız, tarihe silinmeyecek bir not düştünüz. Belki bunu biz anlamıyor olabiliriz ama inanıyorum ki gelecek kuşaklar, gelecek nesiller bunu anlayacaklar ve bizleri hayırla yad edeceklerdir. Sizin gayretlerinizle, sizin mücadelenizle çıkarılan yasa sadece milli eğitimi ilgilendiren bir yasa değildir. Bu yasa Türkiye'de milli egemenliğin gerçek sahibinin kim olduğunu bir kez daha ispat etmiş, bir kez daha teyit etmiş bir yasadır. Sizler bugün Türkiye'de bir dönemi kapattınız. Sizler bugün 28 Şubat'ın son izini sildiniz'' dedi.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.