banner

Böyle ceza verilir mi!
Kamboçya’da öfkeli bir baba, okuldan kaçıp bilgisayar oynamak için internet kafeye giden oğlunu, elektrik direğine zincirleyerek cezalandırdı.

Okuldan kaçan oğlunu cezalandırmak için zincire vurduDaily Mail’in haberine göre, ülkenin kuzeyinde, Battambang şehrinde yaşayan motosikletli taksi şoförü Sok Theoun, oğlunu okul saatlerinde internet kafede oyun oynarken yakaladı.

Oğluna “iyi bir ders vermek” isteyen Theoun, çocuğu herkesin içinde rezil etmeye karar verdi ve bir elektrik direğine boynundan zincirledi. Çocuk, komşuların polise haber vermesiyle iki saat sonra kurtarıldı.

Battambang Emniyet Müdür Yardımcısı Cheth Vanny, “Baba, okulda zannettiği oğlunu internet kafede bulunca o kadar sinirlenmiş ki çocuğa bir ders vermek için sokak ortasında zincire vurmuş” diye konuştu.

POLİS THEOUN'U ARIYOR

Oğlunu aynı zamanda döven Theoun hakkında dava açıldı. Vanny, “Theoun hâlâ kaçıyor. Böyle bir işkence kabul edilemez” dedi.

Kamboçya, Güneydoğu Asya’da internet kullanım oranlarının en düşük olduğu ülke. Resmi istatistiklere göre, 2010 yılında, ülkenin 14 milyonluk nüfusunun sadece yüzde 1.5’inin internet aboneliği bulunuyordu.

Ancak şehirlerde internet kafelerin yaygınlaşmasıyla, çevrimiçi oyunlar da ülkedeki gençler arasında hızla popülerleşmeye başladı.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.