banner

Şeker hastasını sınava almadılar!
İzmir Batı Anadolu Çimento İlköğretim Okulunda YGS sınavına girecek olan Rüya Çıralı'nın hayalleri karnındaki şeker hastalarının taktığı cihaz sebebiyle yıkıldı.
ygs_sinavBir yıl boyunca YGS için çalışan 19 yaşındaki Rüya, babasıyla birlikte geldiği okula ÖSYM görevlisi H.G. tarafından dışarı çıkartıldığı gerekçesiyle şikayette bulundu.Şeker hastalarının rahatsızlanmasını önleyen cihazla yaşayan Rüya, "Önce sınava girdim. Sınav formumu doldurdum. Meyve suyu kullanmak için izin istedim. İzni verdiler. Daha önce de bu cihazla iki kere sınava alınmıştım. Özürlülerin gireceği yerde girmem gerektiğini söylediler. Sınavda görevli olan yetkililerden biri beni sınıftan çıkardı" dedi.

Rüya Çıralı ve babası Şenol Çıralı, olay üzerine 100. Yıl Polis Merkezi'ne gelerek sınav görevlisinin kendisini sınava almadığı iddiasıyla şikayetçi oldu. Baba Şenol Çıralı, "Kızımın bir senelik kaybını kim karşılayacak. Sağlık Bakanlığı bu aletin ne işe yaradığını bir açıklasın. Bomba mıdır nedir? Böyle cahillik olmaz. Bu işin sonuna kadar gideceğiz" diye konuştu.
Manisa Celal Bayar Üniversitesi'nde Biyoloji Bölümü öğrencisi olan Rüya Çıralı, amacının şeker hemşiresi olabilmek ve şeker hastalarına yardımcı olmak olduğunu söyledi. Rüya Çıralı, bir daha sınava girmeyi düşünmediğini sözlerine ekledi.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.