banner

Öğrenciler bu sefer polisleri güldürdü
Ankara’da bir grup öğrenci eğitim yasasını protesto bahanesiyle polislere 1 Nisan şakası yaptı. Polis barikatını aşacaklarını belirten eylemci grubun polislere doğru koşarken açtıkları ''Bir Nisan Şakaaa'' yazılı döviz izleyenleri gülümsetti.  

bir nisan şakasıZorunlu eğitimi kademeli olarak 12 yıla çıkaran kanunu ve YGS'yi protesto eden öğrenciler polise 1 Nisan şakası yaptı.
''Devrimci Liseliler'' üyesi bir grup genç, Yüksel Caddesi'nde YGS ve zorunlu eğitimi 12 yıla çıkaran kanunu protesto etti. ''Milli Eğitim Bakanlığı'na yürüyoruz'' yazılı döviz açarak taleplerini içeren sloganlar atan gençler, Milli Eğitim Bakanlığı'na yürüyeceklerini söyledi. 
Bunun üzerine polis yasa dışı olacağını belirttiği yürüyüşe engel olmak için caddenin çıkışına barikat kurdu. Kendilerine kimsenin engel olamayacağını ifade eden eylemciler, polis barikatını koşarak aşacaklarını belirtti. 
Sloganlar atarak barikata doğru koşan gençler barikatın önüne geldiklerinde durup ''1 Nisan Şakaaa'' yazılı dövizi açtı. Eylemcilerin bu hareketi hem barikattaki polisleri hem de eylemi izleyen vatandaşları gülümsetti.
Eylemin ardından grup adına yapılan açıklamada, ''İnsanların şakalar yaptığı 1 Nisan'da arkadaşlarımız trajikomik bir sınava girdiler'' denilerek YGS protesto edildi.
Bu arada, eylem sırasında kendilerine laf atan gençlerle eylemciler arasında kısa süreli arbede yaşandı. Laf atan iki genç, polis tarafından olay yerinden uzaklaştırıldı.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.