banner

TÜBİTAK Ortaöğretim Araştırma Projeleri Yarışması sonuçları açıklandı
TÜBİTAK’ın düzenlediği, Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması sonuçları belli oldu

TÜBİTAK tarafından, ortaöğretime devam etmekte olan öğrencileri temel ve sosyal bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, araştırma ve geliştirme odaklı bilgi ve becerilerini geliştirmelerine katkıda bulunmak amacıyla düzenlenen 46. Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması ön değerlendirme sonuçları belli oldu.

Bilgisayar, Biyoloji, Fizik, Kimya, Matematik, Coğrafya, Psikoloji, Sosyoloji, Türk Dili ve Edebiyatı ve Tarih olmak üzere 10 dalda, 12 Bölge Koordinatörümüzün katkılarıyla düzenlenen yarışmaya bu yıl 22 bin 254 öğrencinin hazırladığı toplam 13 bin 775 proje başvurusu yapıldı. Geçen yıla oranla proje başvuru sayısında yaklaşık % 28’lik bir artış gözlendiği bildirildi. 

30 Mart - 2 Nisan 2015 tarihleri arasında 12 ilde düzenlenecek olan Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Bölge Yarışmalarına projeleri ile katılacak öğrencilerin listelerine aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz

Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Bölge Yarışmaları Sergilenecek Projeler
Ankara Bölgesi İzmir Bölgesi
Erzurum Bölgesi Kayseri Bölgesi
Eskişehir Bölgesi Malatya Bölgesi
Konya Bölgesi Mersin Bölgesi
İstanbul Asya Bölgesi Samsun Bölgesi
İstanbul Avrupa Bölgesi Van Bölgesi

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.