banner

Başbakan'dan 4+4+4 için ezan-ı şerif benzetmesi
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan partisinin TBMM grubunda yaptığı konuşmada,  zorunlu eğitimi 12 yıla çıkaran yasayı değerlendirdi ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu kendisine yönelttiği ‘Hitler’ benzetmesi için eleştirdi.

Başbakan Erdoğan, CHP'nin kendilerine ''Hitler'' suçlaması yönelttiğini hatırlatarak, Hitler dönemi Almanyası ile dönemin CHP Hükümeti arasındaki temasları gösteren belge ve gazete haberlerini gösterdi.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın partisinin TBMM grubunda yaptığı konuşmasında öne çıkan bazı satırbaşları şöyle:

''-BM Güvenlik Konseyi karar alamayarak, zalime dolaylı destek vermiştir. Suriye halkı her gün ölürken eli kolu bağlı beklemek zulme destek vermektir.

-Suriye halkına sırtımızı dönmeyeceğiz, Suriye halkını kendi kaderine terk etmeyeceğiz. Suriye'de tutuklu bulunan Türk gazeteciler için girişimlerimizi yoğun şekilde sürdürüyoruz. Gazetecilerin Türkiye'ye gönderilmesi için her zeminde çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Milletvekillerine 4+4+4 teşekkürü

(Zorunlu eğitimi 12 yıla çıkaran kanun için milletvekillerine teşekkür ederek) Merhum Adnan Menderes'in ezan-ı şerifi aslına dönüştürmesi ne kadar muhteşemse, Cuma günü sizin yaptığınız iş de o kadar muhteşemdir. Tarih yazdınız. Aziz milletimizin hafızasında yer ettiniz, hepinizi kutluyorum.

Milletime havale ediyorum

-Kendi ülkesinin başbakanına cahil diyen, Fransa Cumhurbaşkanına methiyeler düzen, İsrail'in kirli çamaşırlarını yıkayan CHP Genel Başkanı'nı önce CHP seçmenine sonra yüce milletime havale ediyorum. Hakaretlerini onlara aynen iade ediyorum.

Ayrımcılıktır

-İsrail'in nükleer silah sahibi olmasına göz yumanların, bunu görmezden gelenlerin, barışçıl amaçlarla yapılan nükleer araştırmalara karşı çıkmasının doğru olmayacağını ifade ettim. Bu ayrımcılıktır.''

CHP'ye belgelerle Hitler yanıtı

Erdoğan, CHP'nin kendilerine ''Hitler'' suçlaması yönelttiğini hatırlatarak, Hitler dönemi Almanyası ile dönemin CHP Hükümeti arasındaki temasları gösteren belge ve gazete haberlerini gösterdi.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.