banner

‘Okullardan Kenan Evren ismi kaldırılsın’
Eğitim-Sen, 12 Eylül darbesinin önemli aktörlerinden olan Kenan Evren'in adının eğitim kurumlarından kaldırılmasını talep etti.

kenan evren ilköğretim okuluEğitim-Sen Genel Eğitim Sekreteri Betül Korkut, sendikanın Giresun Şubesi üyelerinin katılımıyla Teyyaredüzü Mahallesi'ndeki Kenan Evren İlköğretim Okulu önünde basın açıklaması yaptı.

12 Eylül 1980'de darbe gerçekleştirenlerin yarın yargılanmaya başlanacağını hatırlatan Korkut, şöyle konuştu:

''Anlamlı bir tarihte ve anlamlı bir yerde bu basın açıklamasını gerçekleştiriyoruz. Okulumuzun adı Kenan Evren İlköğretim Okulu. Kenan Evren, 12 Eylül darbesinin mimarlarından biri. Bu ülkenin tüm halklarının üzerine bir karabasan gibi çöken 12 Eylül darbesinin önemli aktörlerinden olan Kenan Evren'in adının eğitim kurumlarından kaldırılmasını talep ediyoruz.''

Korkut, Türkiye'nin dört bir yanında bazı eğitim kurumları ve caddelerde Kenan Evren isminin yer aldığına işaret ederek, ''Giresun şubemiz, daha önce bu okulumuzun adının değiştirilmesine yönelik İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne dilekçe yazarak talepte bulunmasına rağmen okulun adı halen değiştirilmemiştir. Bugün bir kez daha sendika şubemiz, talebimizi Milli Eğitim Müdürlüğü'ne dilekçe ile iletti'' dedi.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.