banner

'Raylardan Gelen Güç' projesiyle birinci oldu
Bursa Hürriyet Anadolu Lisesi öğrencisi 'Raylardan Gelen Güç' projesiyle bölge birincisi oldu.
 Bursa Hürriyet Anadolu Lisesi öğrencisi 'Raylardan Gelen Güç' projesiyle bölge birincisi oldu.

  TÜBİTAK Bilim İnsanı Destekleme Dairesi tarafından bu yıl 43’üncüsü düzenlenen Ortaöğretim Öğrencileri Arası Araştırma Projeleri Yarışması’na Bursa bölgesinde yer alan Afyonkarahisar, Balıkesir, Bilecik, Bursa, Çanakkale, Eskişehir, Kütahya ve Yalova illerinden Temel Fizik ve Uygulamalı Fizik, Kimya, Matematik, Sosyoloji, Tarih, Bilgisayar, Biyoloji ve Coğrafya dallarında 250 proje katıldı.

  Yarışmada Uygulamalı Fizik dalında enerji yönetimine yönelik 'Raylardan Gelen Güç' projesiyle birinci olan Hürriyet Anadolu Lisesi 11. sınıf öğrencisi Egehan Sayan, Osmangazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Zeyrek’i makamında ziyaret etti. Okul müdürü Cemalettin Ateş ve proje danışmanı öğretmeni Çetin İnci ile birlikte gerçekleştirilen ziyarette Egehan Sayan ve öğretmenlerini kutlayan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Zeyrek, çalışmanın başarılı bir proje olduğunu belirterek, Ankara’da 03-08 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilecek Türkiye finallerinde de büyük başarı beklediklerini söyledi.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.