banner

En keyifli ceza
İnşaatta gerekli önlem almadığı için işçi M. Ş.’nin ölümüne neden olan şantiye Şefi A.T, Türkiye'de benzeri olmayan cezaya çarptırıldı.

Giresun Şebinkarahisar Asliye Ceza Mahkemesi'nde 'taksirle ölüme sebebiyet vermek' suçundan 5 yıla kadar hapis istemiyle dava açılan Şantiye Şefi A.T,'ye Mahkeme, 2 yıl hapis cezası verdi.

Hakim, cezayı 'kitap okumaya' çevirdi. 'Cezası' halk kütüphanesinde 'insan sevgisi', 'insan ilişkileri', 'sorumluluk bilincini geliştirme', 'insanlar arasında sosyal ilişki', 'empati', 'doğruluk ve sevgi' konulu kitaplar okumak. A.T. şimdi Erzurum'da Denetimli Serbestlik Şube Müdürlüğü'ne okuduğu kitapların özetlerini veriyor. A.T. durumdan memnun, “ Hapis yatmaktansa kitap okumak kültür açısından daha önemli. Her ay okuduğum kitabın özetini çıkararıp emniyete götürüp Denetimli Serbestlik Şube Müdürlüğü'ne teslim ediyorum. 10 kitaptan 8'ini okudum. 2 kitap kaldı.”

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.