banner

Terör mağduru öğrenciler ders başı yaptı
Güvenlik güçlerince PKK'lı teröristlere yönelik yürütülen operasyonların başarıyla tamamlandığı Şırnak'ın Silopi ilçesinde öğrenciler, ders başı yaptı.

teror_dersPKK'lı teröristlere yönelik yürütülen "Şehit Polis Muhammet Onur" operasyonuyla teröristlerden arındırılan ilçede, kurulan barikatlar kaldırıldı, kazılan çukurlar kapatıldı. Öğrenciler, ikinci eğitim öğretim döneminin başlamasıyla yeniden okullarına kavuşmanın mutluluğunu yaşadı. Uzun bir aradan sonra gördükleri arkadaşları ve öğretmenleriyle hasret gideren öğrenciler, İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından sınıflarına dağıldı.

Dicle Ortaokulu 7'inci sınıf öğrencisi B.S, yaptığı açıklamada, okuluna kavuşmanın sevincini yaşadığını ve arkadaşlarıyla hasret giderdiğini söyledi.

Okulun 6. sınıf öğrencisi E.A. da bir daha okulundan bu kadar uzun bir süre ayrı kalmak istemediğini vurgulayarak "Bugün, ilk dersimizde arkadaşlarım ve öğretmenlerimle hasret giderdim" dedi.

N.D. de öğretmen ve arkadaşlarını çok özlediğini, okuluna kavuştuğu için çok heyecanlı ve mutlu olduğunu aktardı.

Bu arada, terör saldırıları nedeniyle tahrip olan 8 okulda eğitim ve öğretim yapılamadığı, bu öğrencilerin farklı okullarda ders başı yaptığı bildirildi.

Silopi ilçe merkezi ve köylerindeki 68 okuldaki 39 bin 128 öğrenci, terör saldırıları nedeniyle başlayan operasyon ve sokağa çıkma yasağı nedeniyle bir süre okullarına gidememiş, karne sevinci yaşayamamıştı.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.