banner

TEDMEM’den 20. Milli Eğitim Şurası’na yol haritası
Eğitimle ilgili farklı başlıklarda raporlar hazırlayan TED’in düşünce kuruluşu TEDMEM, 20. Milli Eğitim Şurası öncesinde katılımcılara rehber olacak bir rapor hazırladı.

tedmem“TEDMEM olarak 20. Millî Eğitim Şûrasına yönelik ilk önerimiz, Şûra kapsamındaki konuların çocuklarımızın geleceği için bilimsel bir zeminde, veri temelli ve kanıta dayalı olarak konuşulmasının ilke kararı olarak benimsenmesidir.” denilen 20. Millî Eğitim Şûrası Konularına İlişkin Görüş ve Öneriler raporun, 20. Millî Eğitim Şûrası kapsamında yer alan konulara katkı sağlamak amacıyla hazırlandığı belirtiliyor. Şura konularına uygun olarak belirlenen konu başlıklarında, mevcut durumu ortaya koyabilmek için fırsat eşitliği göstergelerinin ve verilerin derlendiği, ardından çözüm önerilerinin sunulduğu raporda;” Şûra boyunca sunulan önerilerde aynı dilin kullanılabilmesi için eğitimde fırsat eşitliğine ilişkin kavramların açıkça ne ifade ettiğini ortaya koyduk. Bütüncül ilerleyebilmek adına önceki Şûralarda fırsat eşitliğine ilişkin kararları derledik ve 19. Millî Eğitim Şûrasında alınan kararların genel bir değerlendirmesini yaptık.” ifadelerine yer verildi.
TEDMEM raporu için: 

https://tedmem.org/download/20-milli-egitim-surasi-konularina-iliskin-gorus-oneriler?wpdmdl=3914&;refresh=61a1fcce9bd0a1638005966

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.