banner

DERSLİG, AFETZEDE ÖĞRENCİLERİN YANINDA
Akıllı eğitim platformu Derslig, eğitimde fırsat eşitliği sağlamak amacıyla afet bölgesinde ilk ve ortaöğretim öğrenimi gören öğrencilere Derslig.com'dan yapacakları başvurular üzerinden ücretsiz 3 aylık Derslig Pro üyeliği tanımlayarak eğitimin geleceğine umut olmak için “Ülkede Birlig, Eğitimde Eşitlig” projesini başlattı.

derslig_mart_2023Sorumlu ve duyarlı bir eğitim kurumu olarak, “Herkesin Kazandığı Lig” olma hedefinden yola çıkan Derslig, afetler nedeniyle dezavantajlı durumda olan öğrencilerin de başarılı olup kazananlar arasında yer alması ve eğitimde eşitliğin sağlanması için ilk günden başlayarak afetzede öğrencilere ücretsiz erişim sağlamaya başladı. Çağın gereklerine uygun şekilde geleceği hedefleyen, çocuklarımızın geleceğimizin teminatı olduğunun ve her koşulda eğitimin devam etmesi gerektiğinin bilincinde olan bir eğitim platformu olarak deprem bölgesindeki eğitim kurumlarına, öğretmenler ve öğrencilere ulaşmaya, ihtiyaçlarını gidermeye çalışıyor. Tüm bu ihtiyaçlar ışığında şimdiye değin yaklaşık 9 bin afetzede öğrenciye Derslig Pro üyeliği tanımlayan platform, başlattığı bu çalışmayı genişleterek tüm afetzede öğrencilere ulaşmayı hedefleyen büyük bir proje haline getirdi. “Ülkede Birlig, Eğitimde Eşitlig’’ projesini hayata geçiren akıllı eğitim platformu, proje kapsamında öğrenci ve afetzede olduğuna dair resmi belgelerini paylaşarak başvuruda bulunan ilk ve ortaöğretim seviyesindeki tüm öğrencilere 3 aylık Derslig Pro üyeliği verecek.

ÜLKEDE BİRLİG, EĞİTİMDE EŞİTLİG PROJESİ İLE ÖĞRENCİLERE EĞİTİM DESTEĞİ SAĞLANACAK
Kahramanmaraş ve Hatay merkezli olarak art arda gerçekleşen ve 11 ilimizi etkileyen depremler sonrasında bölgedeki temel ihtiyaçlara yanıt vermek için ilk günden bu yana seferber olan Derslig, Ülkede Birlig, Eğitimde Eşitlig projesi ile afetzede öğrencilerin yanında oluyor. Haziran 2023 tarihine kadar geçerli olacak kampanya kapsamında öğrenciler,Derslig.com üzerinden form doldurarak başvuru yapıyor. Bilgileri onaylanan öğrencilere doğrudan 3 aylık Derslig Pro üyeliği tanımlanarak bilgilendirme mesajı iletiliyor, hemen ardından öğrenciler içeriklere hızlıca ulaşmaya başlayabiliyorlar. Üyelikleri tanımlanan öğrenciler Derslig Pro’nun; animasyon destekli konu anlatımları, video içi sorular, interaktif yeni nesil sorular, kazanım ağacı, ünite değerlendirme soruları, interaktif zaman çizelgesi, akıllı veli asistanı, yapay zekâ destekli güçlendirme programları gibi tüm özel içeriklerinden faydalanabiliyor.

derslig_veliİLK VE ORTAÖĞRETİM ÖĞRENCİLERİNE, YENİ NESİL EĞİTİMİN TÜM AYRICALIKLARINI SAĞLIYOR
İlk ve ortaöğretim öğrencilerine çağı yakalayan bir anlayış ile binlerce etkileşimli içerik, yüzlerce animasyonlu ve interaktif konu anlatım videosu, öğrenciler için geliştirilerek oyunlaştırılmış̧ öğretim ve akıllı geri bildirim mekanizmaları ile ders çalışmanın en iyi yolunu sunan Derslig, nitelikli eğitim içerikleri ile öğrencilere yeni nesil eğitimin tüm ayrıcalıklarını sağlıyor. Öğrenciler platformda, 1. sınıftan 12. sınıfın sonuna kadar tüm düzeylerde seviyelerine uygun içerikleri bulurken hem ara sınıflarda hem de sınavlara hazırlıkta destek alıyorlar. Derslig’de, öğrencilerin yanı sıra öğretmenler de tüm içeriklere ve yeni nesil kaynaklara kolaylıkla ulaşıp ücretsiz olarak tüm bunları kullanabiliyorlar. Platformun sağladığı Akıllı Veli Asistanı özelliği ile sayesinde ise veliler, öğrencileri hakkındaki tüm güncel bilgilere anında ulaşıyor. Ayrıca yapay zekâ destekli Güçlendirme Merkezi özelliği ile her bir öğrenci kendisine özel çalışma programına sahip oluyor. Derslig, öğrenci ve eğitimcileri yeni nesil eğitim sistemleri veteknolojileri ile tanıştırarak geleceği bugünden yakalamayı, afetzede öğrenciler başta olmak üzere dezavantajlı tüm öğrencilere ulaşarak eğitimde fırsat eşitliği sağlamayı, “Herkesin Kazandığı Lig” ilkesini sürdürmeyi hedefliyor.

1 MİLYONDAN FAZLA ABONESİ BULUNAN AKILLI EĞİTİM PLATFORMU
Platformun fikir tohumları matematik öğretmeni Mehmet Özdemir’in Zeynep Seda Özdemir ile yaptığı ihtiyaç analizleri, sınıf gözlemleri ve dünyada yaşanan gelişmeler ışığında fiziksel olarak sınıflarda yaptıkları derslerde atıldı. Bilgisayar mühendisi Anıl Çalışkol ile yazılım tarafında kendisi ile ilerlemek üzere kurulan ortaklığın ardından Derslig’i asıl bugünkü haline getiren ve olgunlaşma sürecine büyük katkıları olan Bülent Bahadır ve İbrahim Sakallıoğlu ile tanışıldı. Eğitim sektöründe başarılı bir geçmişi olan, Hız Yayınları başta olmak üzere eğitim sektörüne pek çok katkıda bulunan markayı bünyesinde bulunduran Hız Şirketler Grubunun kurucuları Bülent Bahadır ve İbrahim Sakallıoğlu hem öğretmen kimlikleri hem de eğitim yayıncılığındaki uzmanlıkları ile Derslig’in de kuruluşuna büyük katkıda bulunarak kurucu ekibin içinde yer aldılar. Bir fikir olarak ortaya çıkan proje, bu ortaklık sayesinde gelişerek profesyonel bir yapıya, bugün 1 milyondan fazla üyeye ulaşan büyük bir platforma dönüştü. Bu dönüşüm aşamasında Bülent Bahadır ve İbrahim Sakallıoğlu’nun eğitim sektöründeki engin birikimleri ve sektörde yer edinen başarılı bir marka yaratmak konusundaki başarılı deneyimleri önemli rol oynadı. Eğitimde tüm tarafları dijital ortamda birleştiren ve binlerce içerik barındıran akıllı eğitim platformu Derslig, kurulduğundan bu yana öğretmenlere, öğrencilere ve kurumlara müfredata uygun eğitim içerikleri sağlıyor. Platformun şu an; 200 binden fazla öğretmen, 900 binden fazla öğrenci olmak üzere 1 milyondan fazla abonesi bulunuyor. Öğretmen abonelerinin içeriklere tamamen ücretsiz ulaşmasını sağlayan Derslig, öğrencilere yönelik hem ücretsiz hem de dört farklı Derslig Pro abonelik paketi sunuyor.

NASIL BAŞVURULACAK?
Derslig, “Ülkede Birlig, Eğitimde Eşitlig” projesi ile afetzede öğrencilerin yanında oluyor. Haziran 2023 tarihine kadar geçerli olacak kampanya kapsamında öğrenciler, Derslig.com üzerinden form doldurarak başvuru yapıyor. Bilgileri onaylanan öğrencilere doğrudan 3 aylık Derslig Pro üyeliği tanımlanarak bilgilendirme mesajı iletiliyor, hemen ardından öğrenciler içeriklere hızlıca ulaşmaya başlayabiliyorlar.

“Derslig, öğrenci ve eğitimcileri yeni nesil eğitim sistemleri ve teknolojileri ile tanıştırarak geleceği bugünden yakalamayı, afetzede öğrenciler başta olmak üzere dezavantajlı tüm öğrencilere ulaşarak eğitimde fırsat eşitliği sağlamayı, “Herkesin Kazandığı Lig” ilkesini sürdürmeyi hedefliyor.”

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.