banner

‘İnternetin zararlarına karşı önce eğitimciler eğitilecek’
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Tayfun Acarer, internetin zararlı etkilerine karşı bilincin artırılması için verdikleri eğitimlerin daha fazla kişiye ulaşması için eğiticileri eğitimden geçireceklerini bildirdi.

Acarer, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Güvenli İnternet kullanan abone sayısının 800 bine yaklaştığını bildirdi. ''Bu 3 milyondan fazla kullanıcı anlamına geliyor'' diyen Acarer, bu sayının ''güvenli internetin ne kadar önemli bir ihtiyaç'' olduğunu göstermesi açısından önemini vurguladı.

Bu güne kadar 10 binden fazla kişinin eğitildiğini ifade eden Acarer, ''Çok güvenli olduğu için birçok kuruluş finans ve bankacılık işlemlerinde çocuk profilini kullanıyor. Burada aldatma, oltalama, sahte site ve kişilerle muhatap olma ihtimali yok'' dedi.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.