banner

Aileler çocuklarını Facebook’ta da takip ediyor
Gerçek hayatta olduğu gibi çocuklarının sosyal medyada ortaya koyduğu kişilik ebeynlerin ilgisini çekiyor. Ebeveynlerin çocuklarının günlük yaşantısıyla ilgili bilgi almak isteyen ebeynler için özellikle Facebook, adeta bir günlüğü andırıyor.

facebook_aileKişilerin sosyal ağlardaki personaları artık iş görüşmelerinde dahi belirleyici bir konuma gelmişken, ebeveynlerin sosyal ağlar aracılığıyla henüz hayat yolculuğunun başında olan çocuklarını takip etmeleri gayet normal. İnternet güvenlik yazılımları üreticisi AVG’nin yaptığı araştırmaya göre ABD’deki anne ve babaların %61’i çocuklarının haberi olmadan Facebook hesabına girdiğini söylüyor.

Araştırmayla ilgili bir infografik yayınlayan AVG’nin araştırmasında, ebeveynlerin %20’si çocuklarının Facebook hesabında müstehcen mesajlarla karşılaştığını belirtmiş. Araştırmadaki ilginç bulgulardan bir diğer veriyse, ebeveynlerin %72’sinin çocuklarını takip etmek amacıyla Facebook’ta arkadaş olduğunu ifade etmesi. Ayrıca anne ve babaların %20’si çocucuğunun cinsel içerikli sitelere giriş yaptığından ve illegal yollardan müzik dinlediğinden şüpheleniyor.

Ailelerin çocuklarının Facebook hesabını kontrol etme girişimi ülke bazında karşılaştırıldığında oldukça farklı sonuçlar ortaya çıkmış. Örneğin Kanada’da ebeveynlerin %66’sı çocuklarının Facebook hesabına gizlice giriş yaparken bu oran, Fransa’da %32, Japonya’da ise %10 olarak karşımıza çıkıyor.

(sosyalmedya.co)

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.