banner

Twitter’da ırkçı 23 Nisan mesajını atan ünlü kim?
Twitter'da attığı mesajlarla büyük tartışmalar başlatan Erol Köse bu kez hayatının gafını yaptı. Köse bu kez Kürtlerin tepkisini çeken bir çıkış yaptı: "Atatürk 23 Nisan'ı Türk çocuklarına armağan etmişti, o.. çocuklarına değil." mesajı Twitter'da büyük bir tartışma başlattı.

twitterErol Köse'nin Twitter'da bir tek Kürtlere bulaşmamıştı onu da yaptı... Köse, 23 Nisan resepsiyonunu boykot eden BDP'ye tepki gösterdiği twetlerde hem tepki hem destek gördü.

Erol Köse, BDP'nin resmi 23 Nisan törenlerine katılmamasına ilişkin Twitter'da "BDP 23 Nisan kutlamalarına katılmama kararı almış. İsabet olmuş. Atatürk 23 Nisan'ı Türk çocuklarına armağan etmişti, o... çocuklarına değil" dedi. Köse, ırkçı olduğu yönündeki eleştirileri ise "evet ırkçıyım" diyerek yanıtladı.

Twitter'da sayısız etiket ile protesto edilen Erol Köse, benzer mesajlar yazmaya devam ederken büyük tepki toplayan ve Kürt çocuklarına hakaret niteliği taşıyan tweet'ini sildi.

Buna karşılık tepkiler dinmedi. O twitle ilgili sosyal medyada Erol Köse'ye yönelik şu mesajlar geçti;

Mahmut Bıyık : Erol Köse, Atatürk 23 Nisan'ı Türk çocuklarına armağan etti,o.çocuklarına değil demiş; demek ki sana da armağan edilmemiş bu bayram E.Köse

Canan Çamurcuoğlu : Bu 23 Nisan'da ben de Erol Köse'nin koltuğuna oturmak istiyorum.Bakalım sorun koltukta mı,yediği içtiği bi şey mi dokunuyor?Bu neyin kafası?

Engin : Ebeveynleri bugün 23 Nisan diye, Erol Köse'ye bir gün insan ol demişler ama bu çocuk yine olamamış. Tıp ilerledi, en iyisi aldırın siz bunu.

(milliyet)

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.