banner

Öğretmen emir verdi öğrenciler dayak attı
12 yaşındaki öğrenci, derste konuştuğu için öğretmeninin talimatıyla arkadaşları tarafından tartaklandığını öne sürdü. Öğrencinin ailesi, öğretmen N.İ.'yi şikâyet etti.

Öğretmen emir verdi öğrenciler dayak attıİstanbul Güngören'deki Gündoğan İlköğretim Okulu'nda 25 Nisan'da meydana gelen olayda, iddiaya göre Fen Bilgisi öğretmeni N.İ. 7. sınflara sınav notlarını açıkladığı sırada, 12 yaşındaki E.A. yanındaki arkadaşından kalem ucu istedi. Öğrencilerin kendi arasında konuşmasına kızan öğretmen N.İ. iddiaya göre önce E.A.'nın yanında oturan S.B.'nin başına yumruğuyla vurdu. Öğretmenin kendisini dövmesi üzerine sinirlenen S.B. çantasını alıp sınıfı terk etti. Öğretmen N.İ. daha sonra E.A.'ya yöneldi. Ancak bu kez kendisi vurmayıp, iddiaya göre sınıftaki diğer öğrencilere "E.A.'yı dövün" talimatı verdi. Öğretmenin sözleri üzerine yaklaşık 10 öğrenci, E.A.'ya vurmaya başladı. Kendini korumak için ellerini başının üzerine koyan E.A. oturduğu sıranın üzerine doğru eğilip çaresizce bekledi. Bir süre arkadaşlarının yumruk darbelerine maruz kalan E.A.'nın vücudunda morluklar oluştu.

'HEPSİ HÜCUM ETTİ'

Olayın ardından ağlamaklı halde eve gelen E.A.'nın durumunu gören ailesi olayı öğrenince şoke oldu. E.A.'nın omzunda morluk olduğunu gören baba Şahap A. hemen polise başvurarak hastaneden darp raporu aldı. Raporda E.A.'nın omuz ve sırt bölgesinde ezilmeler olduğu belirtildi. Baba Şahap A. daha sonra öğretmen N.İ. hakkında 'öğrencilere şiddet uyguladığı ve öğrencileri birbirlerine dövdürttüğü' iddiasıyla Güngören İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne şikayette bulundu. Olayın ardından okul müdürü ile görüştüklerini anlatan Şahap A., "Müdür öğretmeni uyaracaklarını söyledi. Ancak öğretmenin ilk olayı değil bu. Öğrencileri sürekli dövüyormuş. Bu da yetmezmiş gibi, şimdi de öğrencileri birbirlerine dövdürtmeye başlamış. Bu nasıl bir zihniyet anlamadım" dedi. Yaşadığı olay nedeniyle artık okula gitmek istemediğini belirten E.A. ise "Sınıftaki öğrenciler öğretmenden korktukları için dediğini yapıyor. Öğretmen 'Dövün' deyince hepsi birden üzerime hücum etti. Bazıları ise 'Vurmayın' diyordu. Çok yumruk yedim. Bana vurdukları için arkadaşlarıma çok kırgınım" dedi.

OMZU VE SIRTI EZİLDİ

Baba Şahap A. oğlunun omzunda morluk görünce hemen polise başvurdu. Hastaneden darp raporu alan E.A.'nın omuz ve sırt bölgesinde ezilmeler saptandı.

(sabah)

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.