banner

Öğrencilere garsonluk yaptıran okula soruşturma
Edirne'de bir anadolu lisesinin açılışında öğrencilere garsonluk yaptıran okula Milli Eğitim Bakanlığı tarafından soruşturma başlatıldı.

lise öğrencilerine garsonluk yaptırdılarEdirne’nin Havsa ilçesinde, hayırsever işadamı İlham Mirap tarafından yenilenen Şahika-Raika-Faika Erkut Kardeşler Anadolu Lisesi’nin öğretmenler odasının açılışı sırasında derste olması gereken öğrencilerin, aralarında Kaymakam ve Belediye Başkanı’nın da bulunduğu davetlilere çay, kuruyemiş, çikolata ve meşrubat servisi yapması Milli Eğitim Bakanlığı’nı harekete geçirdi. Bakanlık talimatıyla Edirne Milli Eğitim Müdürlüğü konuyla ilgili soruşturma başlattı.

İşadamı İlham Mirap, bu yıl hizmete yeni açılan Şahika-Raika-Faika Erkut Kardeşler Anadolu Lisesi’nin öğretmenler odasını 9 bin 100 lira harcama ile yeniledi. Bunun üzerine geçen Perşembe günü okulda açılış töreni düzenlendi. Törene Havsa Kaymakamı Barış Demirtaş, Havsa Belediye Başkanı CHP’li Oğuz Tekin, Havsa İlçe Emniyet Müdürü Kamil Sezer, iş adamı İlham Mirap ve yakınları katıldı.

Ders yerine servis

Açılış töreni öncesi Okul Müdürü Selim Kahraman’ın odasında, açılış sonrası ise öğretmenler odasında o sırada derste olması gereken yaklaşık 10 kız ve erkek öğrenci, Havsa Kaymakamı Barış Demirtaş, Havsa Belediye Başkanı Oğuz Tekin’in de aralarında bulunduğu davetlilere kitaplık odasında hazırladıkları kuruyemiş, kuru pasta, çay ve meşrubatları servis yaptı.

Olayın medyaya yansıması üzerine Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan’ın talimatıyla soruşturma başlatıldı ve konunun araştırılması için müfettiş görevlendirildi. 

(milliyet)

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.