banner

Memurların zam pazarlığında son oturum
Memurlarla hükümet arasına süren zam pazarlığında son oturumda da anlaşma sağlanamaması durumunda toplu sözleşme, Kamu Görevlileri Hakem Kurulu'na gidecek.  

faruk çelikMemur-Sen Genel Başkanı Gündoğdu

Görüşme öncesinde Bakanlık girişinde Memur-Sen'in taleplerini içeren dövizler önünde basın açıklaması yapan Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, bugüne kadar yapılan görüşmelerde 13 konuya "evet" dendiğini, ama ana konuların hala verilecek kararı beklediğini söyledi.

Yüzde 3+3 zam teklifine karşı çıktıklarına, yüzde 16 zam talep ettiklerine dikkati çeken Gündoğdu, "Kadroya geçirilmesi sözünü aldığımız belediye ve il özel idarelerindeki 17 bin arkadaşa ilave olarak TRT ile Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndaki arkadaşlarımızın da kadroya geçirilmesini istiyoruz" dedi.

Türkiye Kamu-Sen Başkanı Koncuk

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, kamu çalışanları ve emeklilerinin 1 Ocak'tan beri beklediği sürecin bugün tamamlanacağını belirtti.

Toplu sözleşmelerin iki yıl için yapıldığına dikkati çeken Koncuk, "3+3 gibi asla kabul edilemez ve Türkiye'nin ekonomik gerçekleri ile açıklanamayacak bir teklifin bugün masada kamu çalışanları ve emekliler lehine revize edilmesini bekliyoruz. Talebimiz yüzde 20'lik zamdır" diye konuştu. 

KESK Başkanı Özgen

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Genel Başkanı Lami Özgen de, "Bugüne kadar kamu emekçilerini oyaladınız. Bu oyalama devam ederse bugün kamu emekçilerinin talepleri bu masada hayat bulmayacaktır. Bu masada bir şey çıkmayacaktır" diye konuştu.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.