banner

İş bulamayınca boynunda tabelayla otoyola çıktı
İngiltere’de yüksek lisans mezunu Robin Norton yaptığı 15 bin iş başvurusuna cevap alamayınca çareyi üzerinde ‘Beni işe alın’ yazılı tabelayı boynuna takarak otoyolda iş aramakta buldu.

İş bulamayınca boynunda tabelayla otoyola çıktıİngiltere’nin Birmingham şehrinde yaşayan Robin Norton 15 bin iş yerine CV yolladı fakat olumlu cevap alamadı.

Yüksek lisans mezunu olan Norton ‘belki bir iş verene rastlarım” umuduyla üzerinde cep telefonuyla “beni işe alın” yazan tabelayı boynuna astı ve otoyola çıktı.

40 yaşındaki Norton bu yaştaki insanların iş bulamadığını söyledi. Norton şöyle konuştu:

“Tarih bölümünde yğksek lisans yaptım. Bu alandaki bir iş için gereken tüm özelliklere sahibim. Fakat yaşımı duydukları an bana iş vermiyorlar.”

(ntvmsnbc)

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.