banner

ABD'de Türk öğretmene tutuklama
ABD'de Erin Sayar isimli bir Türk öğretmen, 18 yaşından küçük öğrencisiyle cinsel ilişkiye girdiği gerekçesiyle tutuklandı.

abd'de türk öğretmen tacizden tutuklandıABD 'de İngilizce öğretmenliği yapan Türk uyruklu Erin Sayar, reşit olmayan erkek öğrencisiyle cinsel ilişki yaşadığı gerekçesiyle tutuklandı.

New York’un Broooklyn semtindeki James Madison Lisesi’nde görev yapan 36 yaşındaki İngilizce öğretmeni ile 16 yaşındaki erkek öğrencisinin ilişkisi, öğrencinin kız arkadaşı tarafından yapılan bir ihbar sonucu ortaya çıktı.

11. sınıf öğrencisi Kevin Eng ile ders çalıştırma gerekçesiyle buluştuğu ve arabasında ilişkiye girdiği öne sürülen Erin Sayar hakkında, tecavüz, alıkoyma ve kendisine emanet edilen reşit olmayan bir kişiyi kotu niyetleri için kullanma suçlarından dava açıldı.

Evli ve bir kız bebek sahibi olan Sayar, suçlu bulunması durumunda 4 yıla kadar hapis cezası alabilecek.

Brooklyndeki James Madison Lisesi, daha önce de Alini Brito ve Cindy Mauro adlı iki kadın öğretmenin sınıfta çekilmiş çıplak fotoğraflarının ortaya çıkmasıyla da gündeme gelmişti.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.