banner

TBMM tatile girdi
Meclis, İçtüzük gereği, yeni yasama yılına 1 Ekim 2012 Pazartesi günü başlayacak.

TBMM tatile girdiBaşkanvekili Güldal Mumcu başkanlığında dün saat 13.00'te toplanan TBMM Genel Kurulu, görüşmelerine daha önce başlanan ''Torba Teklifi'' yasalaştırdı. Mumcu, saat 01.30'da teklifin yasalaşmasının ardından yerini Başkanvekili Sadık Yakut'a bıraktı.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, ''Torba Teklif''in görüşmeleri sürerken CHP sıralarına gelerek, doktor kökenli milletvekilleriyle uzun süre sohbet etti. Akdağ, kendilerini görüntüleyen foto muhabirlerine, ''Çekin bu güzel bir görüntü...'' dedi.

Sezaryenle ilgili düzenlemenin de yer aldığı Sağlık Bakanlığı Teşkilat ve Görevleri Hakkında KHK'de değişiklik yapan tasarı, sık sık tartışmalara sahne oldu. Tasarıda, AK Parti, MHP ve CHP'li milletvekillerinin ortak imzasıyla önemli bir düzenleme yapıldı. 18 yaşından küçüklere tütün ürünleri gibi, tütün ürünü içeren ve içermeyen nargile satışı ve tüketime sunulması da yasaklandı.

CHP'nin sık sık yoklama ve karar yeter sayısı istediği birleşimde, CHP'li milletvekilleri sezaryen düzenlemesini eleştirirken, kapalı mekanlarda sigara içilmesinin yasaklanmasını, ''AK Parti iktidarının en başarılı icraatı'' olarak övdü.

Birleşimin kapanmasının ardından milletvekilleri birbirleriyle vedalaştı.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.