banner

Kayıtlar yaklaşıyor, müdürler ve veliler dikkat!
Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer kayıt zamanı alınan bağış konusunda çok net.

kayıt parası11.06.2012 tarihinde e-konferansla yöneticilere seslenen Dinçer, kayıt döneminde bağış alınmaması konusunu yeniden ve açıkça dile getirdi.

Dinçer yöneticilere şöyle seslendi:"Okulda paraya ihtiyaç varsa bunu sistematik olarak çözmek benim görevim. Birilerinin kolunu bükerek para almak müdürün görevi değildir. 2976 okul müdürünün bağış aldığını gördüm. Bu müdürlere ceza verdim.Büyükşehirdeki merkezi semtlerdeki okullar o bölgenin çocuklarını almak zorundalar. Oradaki kapıcının çocuğunu kayıt parası veremedi diye okula almamak hangi ahlaka sığar. Bu adaletsizliğe benim göz yummam mümkün değildi."

(personelmeb)

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.