banner

Veliler’den MEB’e dava
Etüt-beslenme okullarının kapatılması kararına karşı geçtiğimiz günlerde bir eylem daha gerçekleştiren veliler ve öğrenciler, bugün kapatma kararını durdurmak için dava açıyor.

4+4+4 yasasının ardından “imtiyazlı okullar” suçlamasıyla kapatılma kararı alınan etüt beslenme ilköğretim okullarının velileri okulları için mücadeleye devam ediyor. Konuyu kamuoyunun gündemine taşımak üzere dört kez yürüyüş yapan veliler, bugün idare mahkemesine başvuruyorlar.

Etüt beslenme ilköğretim okulları velileri mücadelelerini hukuki yollardan da sürdürmeye kararlılıklarını ifade ederken, dün Ankara'da Danıştay'a açılan davadan sonra, bugün de İstanbul Şirinevler'deki İdare Mahkemesi’e baivuracaklar. Şirinevler'deki İdare Mahkemesi Adliyesi’nde saat 14.00’da toplanacak velilerin çocukları için vekâlet verdikleri avukat velilerin hazırladığı dilekçeler mahkemeye iletilecek.

Okullarının statülerinin iade edilmesi için mücadele eden etüt beslenme ilköğretim okulları velileri bu okulların kapatılmamasını aksine sayıların artırılması gerektiğini vurguluyorlar. 4+4+4 yasası kapsamında mücadele eden tüm okullarla bir araya gelmenin yollarını da oluşturmaya çalışan veliler, kayıtların başlayacağı 23Temmuz gününe kadar daha fazla okula ve de daha fazla veliye ulaşmaya çalışıyorlar.

(sol-haber)

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.