banner

Türkiye birincisi oldu ama elendi
Askeri Okullar sınavında 100 tam puan alarak Türkiye birincisi olan Muhammed Yasir Dursun, sağlık kontrolünü geçemeyince uzun süredir hayalini kurduğu Harbiye’ye giremedi.

muhammet yasiAskeri Okullar sınavında 100 puan alarak birincisi olan Muhammed Yasir Dursun, sağlık taramasından geçemeyerek Harbiyeli olamadı. Dursun, Türk Silahlı Kuvvetleri Askeri Liseleri İle Bando Astsubay Hazırlama Okulunda Öğrenim Görecek Öğrencileri Seçme Sınavı’nda 100 tam puan almış ve Türkiye birincisi olmuştu.

Sağlıktan geçemedi

Bağcılar Cumhuriyet İlköğretim Okulu’ndan mezun olan Dursun, yapılan sağlık taramasından geçemeyerek elendi. Kaburga eğriliği olduğu gerekçesiyle hayalini kurduğu Kuleli Askeri Lisesi’ne giremeyen Dursun’un yeni hedefi Mülkiye…

Başkan çağırıcı tebrik etti

Başarılı öğrenciyi hem tebrik eden hem de teselli eden Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, “Üzülecek bir şey yok, takdir neyse o olur” dedi.

Dursun’a bir laptop bilgisayar hediye eden Çağırıcı, Bağcılar Belediyesi olarak her zaman destekçisi olacaklarını ifade etti.

Hayali olan Harbiye’ye giremeyen Muhammed Yasir Dursun, ortaöğretimi başarılı bir şekilde tamamlayarak, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi’nde okumak istiyor.

Dursun’un babası Mahmut Dursun, “Oğlum Türkiye birincisi olunca, duygulandım, ağladım. Çok güzel bir duyguydu. Ancak seçilemeyince de çok üzüldüm” dedi.

(haber7)

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.