banner

Profesördü bakın şimdi ne yapıyor?
Eskişehir'de yaşayan Gineli Prof. Dr. Osman Toure, tuvalet temizlikçiliği yaparak geçimini sağlıyor. Toure, zor şartlar altında yaşamasına rağmen parasının bir miktarını Afrika'daki insanlara gönderiyor.

Eskişehir'de yaşayan Gineli Prof.Dr. Osman Toure, açlıkla mücadele eden Afrika ülkelerinde yaşayan Müslümanların kan ağladığını söyledi.   

Eskişehir'de, tuvalet temizlikçiliği yaparak geçimini sağlayan Toure (63), zor şartlar altında yaşamasına rağmen kazandığı paranın bir miktarını SMS yoluyla Afrika'daki insanlara gönderiyor. Eskişehir'in Odunpazarı ilçesindeki Alem Camii'nde tuvalet temizliği yapan Prof.Dr. Toure, Gine'de üniversitede Fransızca bölümünde öğretim üyesiyken yaşanan iç savaş ve yoksulluk sebebiyle ülkesini terk ettiğini söyledi. Afrika'da insanların çok zor şartlar altında yaşadığını anlatan Toure, başta Afrika'dakiler olmak son zamanlarda Somali, Arakan ve dünya'nın her yerindeki muhtaç insanlar için her gün dua ettiğini kaydetti. 

Profesördü şimdi tuvalet temizliyorAfrika'da insanların açlıkla büyük bir mücadele verdiğini belirten Toure, şöyle konuştu: "Afrika'da çok problem var. Her tarafta savaş var. Yemek yok, su yok. Çocuklar, yaşlılar hepsi açlıktan hasta. Afrika'dakiler bizim kardeşlerimiz, arkadaşlarımız. Orada çok Müslüman var. Yiyecek ekmekleri yok, içecek suları yok. Bende tuvalet temizlemekten kazandığım paradan bir kısmını Afrika için gönderdim. Allah onlara yardım etsin. Dua edelim. Birlik olalım."

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.