banner

1. sınıflar okulda yağ satacak bal satacak!
''Oyun ve Fiziki Etkinlikler'' dersleriyle geleneksel oyunlar öğrencilere sevdirilecek.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın eğitim sistemi ile ilgili 4+4+4 kademelerine ayrılan 12 yıllık zorunlu eğitim nedeniyle başlayan yeniden yapılanma kapsamında 1-4. sınıflar için ''Oyun ve Fiziki Etkinlikler'' dersi eklendi. Bu ders 1-3. sınıflarda her gün 1 saat olmak üzere haftada 5 saat olarak kabul edildi. 4. sınıflarda ise haftada 2 saat olarak belirlendi.

''Oyun ve Fiziki Etkinlikler'' dersinde uygulanacak oyunlar belli oldu. Ders programında ''Yağ Satarım Bal Satarım''dan ''Saklambaç''a, ''Pandomim''den ''Kutu Kutu Pense''ye 81 oyun sıralandı.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.