banner

Yerel seçimler öne alınacak
AK Parti, CHP ve MHP yerel seçimlerin öne alınmasını görüşmek üzere biraraya gelecek. MHP, yerel seçimlerin 27 Ekim 2013'te yapılmasını teklif edecek.

Yerel seçimler öne alınacakTBMM

AK Parti Grup Başkanvekili Nurettin Canikli, CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce ve MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural,  bugün yerel seçimlerin öne alınması konusunu görüşmek üzere ayrı ayrı bir araya gelecek.

Canikli, önce CHP Grup Başkanvekili İnce, ardından da MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural ile görüşecek.

Tarih net değil

AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, yerel seçimlerin öne alınması için anayasa değişikliği yapılması konusunda CHP ve MHP ile görüşmelere başlanacağını belirterek, ''Henüz görüşmeler başlamadığı için tarih konusunda bir şey söylemek için erken'' dedi.

MHP'nin önerisi 27 Ekim

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, gazetecilere, seçimlerin 29 Mart 2014 yerine 27 Ekim 2013'te yapılması için tek maddelik Anayasa değişiklik teklifi hazırladıklarını söyledi.

Vural, teklifin 3 grubun ortak teklifi olarak verilebileceğini düşündüğünü söyledi.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.