banner

Afyon’da okullar açıldı ama…
Şehit Uzman Çavuş Mete Saraç Kışlası'ndaki patlamanın yakınında bulunan Ataköy İlköğretim Okulu'nun Müdürü Birol Karabulut, öğrencilerin anne ve babalarını el bombası konusunda uyardı.

Afyonkarahisar'da 'uyum programı' kapsamında ilk eğitim öğretim yılı başladı. Şehit Uzman Çavuş Mete Saraç Kışlası'ndaki patlamanın yakınında bulunan Ataköy İlköğretim Okulu'nda ise eğitim yılı korku ve henüz camları takılmamış binada başlatıldı. 60-66 ay arası 30, 66 ay üstü 70 öğrencinin uyum programı kapsamında eğitim göreceği okulun açılış gününde konuşan Okul Müdürü Birol Karabulut, anne ve babaları 'el bombaları' konusunda uyardı.

Okulun etrafında, cadde ve sokaklarda ya da bahçelerde gördükleri el bombalarına çocuklarına yaklaştırmamalarını isteyen Karabulut, "Ülkemizi üzen bizi de yakından etkileyen bir olay yaşandı. Karşımızdaki mühimmat deposunda patlama meydana geldi 25 şehidimiz var. Allah onlara rahmet eylesin, ailelerine de sabır versin. Günlerce medyadan emniyet güçlerinden duydunuz. Etrafa saçılan el bombaları var, çeşitli mühimmatlar var. Bunlardan lütfen çocuklarınızı uzak tutun.

Bu tür şeyleri gördüğünüz ya da duyduğunuz zaman mutlaka emniyet güçlerine haber verin. Bunlar küçük mutlaka sizin kontrolünüzdedir ancak büyük öğrencilerimiz var. Dışarıda gezen oynayan öğrencilerimiz var. Onları defalarca uyarın. Gördükleri anda bir mühimmata dokunmasınlar hemen emniyet güçlerine haber versinler. Sizlerden, bu konuda çocuklarınızı uyarmanızı istiyorum. Yarın hepimiz üzülürüz. Çok acı olaylarla karşılaşabiliriz. Lütfen çocuklarımızı defalarca uyaralım. Çocuklarımızın ne ile oynadıklarını iyi kontrol edin. Belki bizden saklayabilirler ancak size bu konuda rahat konuşabilirler. Tanımadıkları cisimler konusunda emniyet güçlerine haber versinler" diye konuştu.

VELİLER TEDİRGİN

Okula çocuklarını gönderen aileler ise tedirgin. 6 yaşındaki çocuğunu 1'inci sınıfa gönderen Nuray Kaya isimli bir veli, çocuğu konusunda tedirgin olduğunu söyledi. Nuray Kaya, patlamada çocuğunun çok korktuğunu, henüz olayın şokunu atamadığını söyledi.

Eğitim öğretim yılı, okulda görevli öğretmenlerin kura çekimi ve öğrencilerin içeriye alınması ile başladı. Okul öğretmenleri, öğrencilerle tek tek tanışarak okul içerisindeki odaları ve sınıfları gezdirdi.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.