banner

Üniversite öğrencisinden sıra dışı harç ödemesi!
Üniversiteli, 4 kilo 835 gram harç bedeli ödedi

Isparta’da Süleyman Demirel Üniversitesi ikinci öğretim öğrencisi Adnan Şükrüoğlu, ikinci öğretimlerden harç alınmasına tepkisini, harç bedelinin tamamını bozuk madeni parayla ödeyerek gösterdi. Bozuk paraların ağırlığı ise, 4 kilo 835 gram.

Teknik Eğitim Fakültesi Bilgisayar Sistemleri Öğretmenliği 4’üncü sınıfta ikinci öğretimde okuyan Adnan Şükrüoğlu, ikinci öğretimlerden harç alınmasına tepki olarak bankaya yatıracağı 573 lira 50 kuruşun tamamını 50 kuruş ile 1 liralık madeni paralardan oluşturdu. 4 kilo 835 gram ağırlığındaki bozuk parayı poşete koyan Şükrüoğlu, parayı bozdurmak için esnafı dolaştığını söyledi. Şükrüoğlu şöyle konuştu:


“Hiç olmazsa harç miktarını yüzde 50 azaltmaları gerekiyordu. Amacım kesinlikle veznedarı işinden alıkoymak ya da bankayı meşgul etmek değil. İkinci öğretimde harç miktarını indirmedikleri gibi bazı bölümlere zam bile geldi. Ben de tepki olarak bu dönem ödeyeceğim 573 lira 50 kuruşun tamamını bozuk para olarak yatırmaya karar verdim. Harç bedeli karşılığı kağıt parayı, 50 kuruş ve 1 TL’lik madeni paralarla değiştirdim. 4 kilo 835 gram ağırlığındaki parayı bankaya yatıracağım.”

Şükrüoğlu, daha sonra bankaya giderek, harç bedelini ödedi.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.