banner

Profesörden içki yasağına protesto
Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Hayrettin Ökçesiz, üniversitede sadece öğretim üyesi ve görevlilerine açık sosyal tesislerde uygulanan içki yasağını, tesislerde şarap içerek protesto etti.

Şarabını yanında getiren Prof. Dr. Ökçesiz, amacının içki içmek olmadığını belirterek, "Burada başka bir şey var. Her siyasi otonom, bireyin yeterliliğine saygı duymak zorundadır" dedi. Prof. Dr. Ökçesiz, kadehini 'Özgür üniversiteye, laik Türkiye'ye, bilim ve düşünce özgürlüğüne' kaldırdı. (hürriyet)

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.