banner

Yeni yasama yılı başladı
TBMM Başkanı Cemil Çiçek, TBMM'nin 24. Dönem 3. Yasama Yılı'nın açılışı dolayısıyla Meclis'teki Atatürk Anıtı'na çelenk koydu. Törende İstiklal Marşı okundu, saygı duruşunda bulunuldu.

Törene, TBMM Başkanvekilleri Mehmet Sağlam, Güldal Mumcu ile Başbakan Yardımcıları Bülent Arınç ve Bekir Bozdağ, Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, AK Parti Grup Başkanvekilleri Nurettin Canikli, Ahmet Aydın, Ayşe Nur Bahçekapılı, Mahir Ünal, CHP Grup Başkanvekili Emine Ülker Tarhan, MHP Grup Başkanvekili Mehmet Şandır, BDP Grup Başkanvekili İdris Baluken ile milletvekilleri ve TBMM bürokratları katıldı.

Törende, Polis Akademisi Bando Takımı, Meclis'te ilk kez görev yaptı. Çiçek, çelengi anıta koyarken, kendisine TBMM'de görevli polisler yeni kıyafetleriyle eşlik etti.

TBMM Başkanvekili Güldal Mumcu, Meclis polisinin tören kıyafetlerinin değişmesiyle ilgili soruya, ''Güzel olmuş. Motifleri görmedim ama bendeki yansıması, Türk bayrağının renklerinin olması'' dedi.

CHP Denizli Milletvekili Adnan Keskin aynı soruya, ''Güzel olmuş. Meclis'e inşallah güzellikler getirir. İnşallah içerideki çalışmalara da aynı güzellik yansır'' karşılığını verdi.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.